Tip na víkend: Vyrazte za hrdiny svého dětství! Je to kousek, virů se nebojte

Pokud se budete o víkendu nudit, můžete vyrazit na moc hezký výlet. Bude se to líbit celé rodině.

Každým rokem se na stuttgartském výstavišti koná velmi zajímavá výstava veteránů Retro Classics, u které by podle nás neměl chybět žádný tuzemský příznivec motoristické tématiky. Není samozřejmě pochyb o tom, že najdete i lepší výstavy, ale tato je vyloženě za humny.

Letošní ročník posunul úroveň výstavy zase o kousek výše. Velkou zásluhu na tom měla společnost Gulf, která do srdce výstavy přivezla všechny své významné modely. Na své si ale jako vždy přijdou milovníci všech značek. Chcete vidět Ferrari F50, Bugatti Chiron, nebo Lamborghini Countach? Není problém.

Šéfdesignér Porsche chce nový puristický model pro mladé. Pracuje na nástupci 914

Šéfdesignér Porsche chce nový puristický model pro mladé. Pracuje na nástupci 914

Nejsilnější zastoupení mají samozřejmě značky Mercedes-Benz a Porsche, které jsou ve Stuttgartu doma. Na své si ale přijdou i milovníci motorek, předválečných vozů, zemědělské techniky nebo historických užitkových vozů.

Opět doporučujeme obrovskou tržnici, která zaplňuje jednu z devíti přístupných hal, kde najdete doslova cokoliv, co se týká automobilové techniky, a nejen jí. Najdete tu cennosti, jako dobový prospekt Ferrari F40, technické výkresy karburátorů Weber nebo vzácné knihy za stovky eur.

Alfa Romeo chystá slavný návrat! Motor z Ferrari ještě neřekl poslední slovo

Alfa Romeo chystá slavný návrat! Motor z Ferrari ještě neřekl poslední slovo

Cesta na výstavu je velmi jednoduchá - napojíte se na dálnici D5, která volně navozuje na dálnici A6 a z ní po 265 kilometrech sjedete na A81. Z ní se po padesáti kilometrech napojíte na dálnici A8, ze které po deseti minutách sjedete rovnou na výstaviště. Z Prahy je to 500 km a zhruba pět hodin jízdy. 

Celodenní vstupenka vyjde na 22 eur. Zvýhodněné vstupné pro hendikepované a děti od 6 do 15 let činí 17 eur. Při nákupu online navíc ještě dvě eura ušetříte.

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků