Řešení SGI pomáhá udržet firmě Volvo vedoucí pozici v oboru bezpečnosti

Společnost Volvo Car Corporation je uznávanou světovou špičkou v oboru bezpečnosti automobilů. Protože konkurence v odvětví je velká, udržet se v popředí vyžaduje značné úsilí. Významnou pomocí jsou pro známou automobilku stávající instalované i nové systémy a služby SGI, které jsou předmětem nedávno podepsané významné smlouvy.

Smlouva je výsledkem snahy o rozšíření pojetí konstrukce nových bezpečnostních prvků vyvíjených vozidel. SGI bude modernizovat stávající server SGI® Origin® 3800 doplněním o dalších 64 procesorů a zajistí nepřetržitý zákaznický servis 7x24 SGI® FullExpress™. Zmíněná nejnovější investice do technologie a služeb SGI potvrzuje dlouhodobou strategii Volva o upevnění vedoucího postavení v oboru simulovaných crash testů a bezpečnosti silniční dopravy obecně.

Testy se v současnosti provádějí na simulačním softwaru RADIOSS, který využívá 192 procesorů serveru SGI Origin 3800, 192 GB paměti a 3,7 TB v diskovém poli RAID. Upgrade serveru provádí SGI Professional Services přímo ve vývojovém oddělení Volva ve švédském Gothenburgu.

Serverová řada SGI Origin vychází z architektury NUMAflex™, která se stala standardem při modulární konstrukci počítačů. Umožňuje nezávislou konfiguraci a škálovatelnost jednotlivých komponent, aniž by docházelo k omezení propustnosti systému. Jednotlivé komponenty (CPU, paměť, V/V a systémová sběrnice), tvoří stavební bloky systému. Škálovatelnost pak již nevyjadřuje počet systémů, které lze navzájem propojit, ale schopnost sestavit jednotlivé stavební bloky tak, aby měl výsledný systém potřebné vlastnosti.

Divize Professional Services se zaměřuje na tvorbu komplexních řešení, poskytování služeb pro vysoce výkonná počítačová centra, vizualizační pracoviště a správu dat. Kromě toho se zabývá poradenstvím pro specializovaná průmyslová odvětví a podporou provozovaných systémů. Experti SGI využívají svých znalostí, zkušeností a kvalitního technického zázemí při řešení nejsložitějších problémů zákazníků a významnou měrou jim pomáhají naplnit jejich podnikatelské záměry.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků