Řešení SGI pomáhá udržet firmě Volvo vedoucí pozici v oboru bezpečnosti

Společnost Volvo Car Corporation je uznávanou světovou špičkou v oboru bezpečnosti automobilů. Protože konkurence v odvětví je velká, udržet se v popředí vyžaduje značné úsilí. Významnou pomocí jsou pro známou automobilku stávající instalované i nové systémy a služby SGI, které jsou předmětem nedávno podepsané významné smlouvy.

Smlouva je výsledkem snahy o rozšíření pojetí konstrukce nových bezpečnostních prvků vyvíjených vozidel. SGI bude modernizovat stávající server SGI® Origin® 3800 doplněním o dalších 64 procesorů a zajistí nepřetržitý zákaznický servis 7x24 SGI® FullExpress™. Zmíněná nejnovější investice do technologie a služeb SGI potvrzuje dlouhodobou strategii Volva o upevnění vedoucího postavení v oboru simulovaných crash testů a bezpečnosti silniční dopravy obecně.

Testy se v současnosti provádějí na simulačním softwaru RADIOSS, který využívá 192 procesorů serveru SGI Origin 3800, 192 GB paměti a 3,7 TB v diskovém poli RAID. Upgrade serveru provádí SGI Professional Services přímo ve vývojovém oddělení Volva ve švédském Gothenburgu.

Serverová řada SGI Origin vychází z architektury NUMAflex™, která se stala standardem při modulární konstrukci počítačů. Umožňuje nezávislou konfiguraci a škálovatelnost jednotlivých komponent, aniž by docházelo k omezení propustnosti systému. Jednotlivé komponenty (CPU, paměť, V/V a systémová sběrnice), tvoří stavební bloky systému. Škálovatelnost pak již nevyjadřuje počet systémů, které lze navzájem propojit, ale schopnost sestavit jednotlivé stavební bloky tak, aby měl výsledný systém potřebné vlastnosti.

Divize Professional Services se zaměřuje na tvorbu komplexních řešení, poskytování služeb pro vysoce výkonná počítačová centra, vizualizační pracoviště a správu dat. Kromě toho se zabývá poradenstvím pro specializovaná průmyslová odvětví a podporou provozovaných systémů. Experti SGI využívají svých znalostí, zkušeností a kvalitního technického zázemí při řešení nejsložitějších problémů zákazníků a významnou měrou jim pomáhají naplnit jejich podnikatelské záměry.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků