Řešení SGI pomáhá udržet firmě Volvo vedoucí pozici v oboru bezpečnosti

Společnost Volvo Car Corporation je uznávanou světovou špičkou v oboru bezpečnosti automobilů. Protože konkurence v odvětví je velká, udržet se v popředí vyžaduje značné úsilí. Významnou pomocí jsou pro známou automobilku stávající instalované i nové systémy a služby SGI, které jsou předmětem nedávno podepsané významné smlouvy.

Smlouva je výsledkem snahy o rozšíření pojetí konstrukce nových bezpečnostních prvků vyvíjených vozidel. SGI bude modernizovat stávající server SGI® Origin® 3800 doplněním o dalších 64 procesorů a zajistí nepřetržitý zákaznický servis 7x24 SGI® FullExpress™. Zmíněná nejnovější investice do technologie a služeb SGI potvrzuje dlouhodobou strategii Volva o upevnění vedoucího postavení v oboru simulovaných crash testů a bezpečnosti silniční dopravy obecně.

Testy se v současnosti provádějí na simulačním softwaru RADIOSS, který využívá 192 procesorů serveru SGI Origin 3800, 192 GB paměti a 3,7 TB v diskovém poli RAID. Upgrade serveru provádí SGI Professional Services přímo ve vývojovém oddělení Volva ve švédském Gothenburgu.

Serverová řada SGI Origin vychází z architektury NUMAflex™, která se stala standardem při modulární konstrukci počítačů. Umožňuje nezávislou konfiguraci a škálovatelnost jednotlivých komponent, aniž by docházelo k omezení propustnosti systému. Jednotlivé komponenty (CPU, paměť, V/V a systémová sběrnice), tvoří stavební bloky systému. Škálovatelnost pak již nevyjadřuje počet systémů, které lze navzájem propojit, ale schopnost sestavit jednotlivé stavební bloky tak, aby měl výsledný systém potřebné vlastnosti.

Divize Professional Services se zaměřuje na tvorbu komplexních řešení, poskytování služeb pro vysoce výkonná počítačová centra, vizualizační pracoviště a správu dat. Kromě toho se zabývá poradenstvím pro specializovaná průmyslová odvětví a podporou provozovaných systémů. Experti SGI využívají svých znalostí, zkušeností a kvalitního technického zázemí při řešení nejsložitějších problémů zákazníků a významnou měrou jim pomáhají naplnit jejich podnikatelské záměry.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků