Řešení SGI pomáhá udržet firmě Volvo vedoucí pozici v oboru bezpečnosti

Společnost Volvo Car Corporation je uznávanou světovou špičkou v oboru bezpečnosti automobilů. Protože konkurence v odvětví je velká, udržet se v popředí vyžaduje značné úsilí. Významnou pomocí jsou pro známou automobilku stávající instalované i nové systémy a služby SGI, které jsou předmětem nedávno podepsané významné smlouvy.

Smlouva je výsledkem snahy o rozšíření pojetí konstrukce nových bezpečnostních prvků vyvíjených vozidel. SGI bude modernizovat stávající server SGI® Origin® 3800 doplněním o dalších 64 procesorů a zajistí nepřetržitý zákaznický servis 7x24 SGI® FullExpress™. Zmíněná nejnovější investice do technologie a služeb SGI potvrzuje dlouhodobou strategii Volva o upevnění vedoucího postavení v oboru simulovaných crash testů a bezpečnosti silniční dopravy obecně.

Testy se v současnosti provádějí na simulačním softwaru RADIOSS, který využívá 192 procesorů serveru SGI Origin 3800, 192 GB paměti a 3,7 TB v diskovém poli RAID. Upgrade serveru provádí SGI Professional Services přímo ve vývojovém oddělení Volva ve švédském Gothenburgu.

Serverová řada SGI Origin vychází z architektury NUMAflex™, která se stala standardem při modulární konstrukci počítačů. Umožňuje nezávislou konfiguraci a škálovatelnost jednotlivých komponent, aniž by docházelo k omezení propustnosti systému. Jednotlivé komponenty (CPU, paměť, V/V a systémová sběrnice), tvoří stavební bloky systému. Škálovatelnost pak již nevyjadřuje počet systémů, které lze navzájem propojit, ale schopnost sestavit jednotlivé stavební bloky tak, aby měl výsledný systém potřebné vlastnosti.

Divize Professional Services se zaměřuje na tvorbu komplexních řešení, poskytování služeb pro vysoce výkonná počítačová centra, vizualizační pracoviště a správu dat. Kromě toho se zabývá poradenstvím pro specializovaná průmyslová odvětví a podporou provozovaných systémů. Experti SGI využívají svých znalostí, zkušeností a kvalitního technického zázemí při řešení nejsložitějších problémů zákazníků a významnou měrou jim pomáhají naplnit jejich podnikatelské záměry.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků