Renntech vyladili Mercedes AMG GT Black Series R3 na více než 1000 koní. Teď jede přes 350 km/h

Američtí ladiči si posvítili na jeden z nejdrsnějších Mercedesů poslední doby. Komplexní úprava přinesla extrémní parametry.

Výroba AMG GT sice skončila v minulém roce, ale majitelé jeho nejvýkonnější verze Black Series si nyní mohou nechat lehce učesat motor od dílny Renntech, aby jejich vozidlo zůstalo po stránce rychlosti stále na výši. V hlavní roli jsou zde větší turbodmychadla, nerezové svody, blow-off ventily a sada nových vzduchových filtrů. Chod čtyřlitrového osmiválce kontroluje nová řídicí jednotka a pro rychlejší řazení sedmistupňového automatu mají ladiči také vlastní ECU.

Aby si posádka užila neředěný zvuk motoru za jakékoliv situace, Renntech nabízí vlastní ovladač klapek ve výfucích – v sériové podobě se totiž nikdy plně neotevřou, dokud není dosažena určitá rychlost nebo počet otáček. Větší bezpečnost pak zajistí ochranný rám, k němuž je možné objednat vícebodové pásy Sabelt nebo Schroth. Řečí čísel jsou výsledkem úpravy výkon 795 kW (1081 k) a točivý moment 1127 Nm – a to při použití 93oktanového benzinu. Teoretickou maximální rychlost úpravci šacují na 352 km/h.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Váš názor Další článek: MG otevírá 26 showroomů a vstupuje na český trh se dvěma modely. Ceny jsou více než lákavé!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,