Renesance: chystá se nová verze Mazdy RX-7

Podle serveru What Car? pracuje Mazda na nové verzi dvousedadlového sportovního kupé RX-7. Cena by se měla pohybovat dokonce nad cenou modelu RX-8. Nová verze RX-7 bude používat stejný rotační motor, jako má RX-8, která nabízí celkem dvě verze: Renesis s výkonem 141 kW a Revolution s výkonem 170 kW (náš test Mazdy RX-8). Mazda dokonce počítá s přeplňovanou verzí, která z dvoukomorové třináctistovky dostane cca 200 kW.

Historie Mazdy RX-7 sahá až do poloviny osmdesátých let, během desetileté produkce se vystřídaly tři generace. Rotační motor začínal s objemem 1 156 ccm a výkonem necelých 80 kW a končil s téměř 200 kW a objemem 1 308 ccm. Tato nejvýkonnější verze se ale prodávala jen na japonském trhu, na stovku se RX-7 s tímto motorem dostala za méně než 5,5 s. V Evropě se RX-7 přestala prodávat v roce 1995.

Tip: Historie Mazdy RX-7, motory, výkony, dynamika

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků