Renaultu Logan nestačí, chce ještě levnější model

Francouzská automobilka Renault si vyzkoušela prostřednictvím dceřiné automobilky Dacia, že svět je připraven úspěšně přijmout levný a koncepčně jednoduchý vůz. A úspěch Loganu Francouze zjevně nenechá spát.

Renault totiž zvažuje, že přijde na trh se svým vlastním modelem, jehož cena by neměla převýšit 3 000 dolarů (přibližně 75 000 Kč). Tento vůz by ovšem nebyl montován v Evropě, ale v Asii s tím, že veškerá produkce by byla udána na tamních trzích.

I přes to, že se může zdát cena daného vozu nízká, v zemích jako je Indie není nic neobvyklého, že nové vozy stojí i polovinu této částky. Jedná se ovšem o velmi jednoduché modely, které mají v podstatě jen motor, trochu plechu místo karosérie, volant a dvě sedačky. Jak se s tímto úkolem u Renaultu vypořádají, ukáže až čas. Pokud ale vůz bude úspěšný, nemusí, podobně jako u Loganu, skončit jen u prodeje kdesi na východ od Evropy...

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků