Renaultu Logan nestačí, chce ještě levnější model

Francouzská automobilka Renault si vyzkoušela prostřednictvím dceřiné automobilky Dacia, že svět je připraven úspěšně přijmout levný a koncepčně jednoduchý vůz. A úspěch Loganu Francouze zjevně nenechá spát.

Renault totiž zvažuje, že přijde na trh se svým vlastním modelem, jehož cena by neměla převýšit 3 000 dolarů (přibližně 75 000 Kč). Tento vůz by ovšem nebyl montován v Evropě, ale v Asii s tím, že veškerá produkce by byla udána na tamních trzích.

I přes to, že se může zdát cena daného vozu nízká, v zemích jako je Indie není nic neobvyklého, že nové vozy stojí i polovinu této částky. Jedná se ovšem o velmi jednoduché modely, které mají v podstatě jen motor, trochu plechu místo karosérie, volant a dvě sedačky. Jak se s tímto úkolem u Renaultu vypořádají, ukáže až čas. Pokud ale vůz bude úspěšný, nemusí, podobně jako u Loganu, skončit jen u prodeje kdesi na východ od Evropy...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků