Renault zkontroluje hlavu zvedáku u 300 vozů Dacia Logan

Svolávací akce jsou klasickými operacemi, které provádí každý výrobce automobilů. I ti nejprestižnější výrobci tak činí, neboť je to důkaz serióznosti a péče o spokojenost zákazníků.

Značka Dacia od doby, kdy byla zakoupena společností Renault používá pracovní metody velkých konstruktérů v automobilovém průmyslu a to jak v oblasti koncepce nových vozů, výroby tak i v oblasti poprodejních služeb. V souvislosti s neustálým zlepšováním kvality svých vozů, značka Dacia, jako i jiní výrobci automobilů, provádí svolávací akce.

V současné době, právě v rámci koncepce a strategie vyšší kvality svolává značka Dacia 18 800 vozů Logan (z nichž 15 000 se nachází v Rumunsku). U těchto vozů bude provedena preventivní kontrola hlavy zvedáku (heveru) a podle výsledku kontroly jeho výměna. Vadný svar u hlavy zvedáku by mohl zapříčinit nepojízdnost vozidla z důvodu nemožnosti výměny kola.

V České republice se tato svolávací akce týká 300 vozů Dacia Logan, které byly vyrobeny mezi 24/5/2004 a 15/11/2004. Každý ze zákazníků značky Dacia, kterého se tato akce konkrétně týká, bude v těchto dnech osloven zvacím doporučeným dopisem s doručenkou, aby se s vozem dostavil ke svému prodejci na kontrolu.

Návštěva v servise bude trvat zhruba 30 minut. Zvedák bude zkontrolován a případně vyměněn. Všechny náklady související s touto svolávací akcí nese výrobce.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků