Renault zkontroluje hlavu zvedáku u 300 vozů Dacia Logan

Svolávací akce jsou klasickými operacemi, které provádí každý výrobce automobilů. I ti nejprestižnější výrobci tak činí, neboť je to důkaz serióznosti a péče o spokojenost zákazníků.

Značka Dacia od doby, kdy byla zakoupena společností Renault používá pracovní metody velkých konstruktérů v automobilovém průmyslu a to jak v oblasti koncepce nových vozů, výroby tak i v oblasti poprodejních služeb. V souvislosti s neustálým zlepšováním kvality svých vozů, značka Dacia, jako i jiní výrobci automobilů, provádí svolávací akce.

V současné době, právě v rámci koncepce a strategie vyšší kvality svolává značka Dacia 18 800 vozů Logan (z nichž 15 000 se nachází v Rumunsku). U těchto vozů bude provedena preventivní kontrola hlavy zvedáku (heveru) a podle výsledku kontroly jeho výměna. Vadný svar u hlavy zvedáku by mohl zapříčinit nepojízdnost vozidla z důvodu nemožnosti výměny kola.

V České republice se tato svolávací akce týká 300 vozů Dacia Logan, které byly vyrobeny mezi 24/5/2004 a 15/11/2004. Každý ze zákazníků značky Dacia, kterého se tato akce konkrétně týká, bude v těchto dnech osloven zvacím doporučeným dopisem s doručenkou, aby se s vozem dostavil ke svému prodejci na kontrolu.

Návštěva v servise bude trvat zhruba 30 minut. Zvedák bude zkontrolován a případně vyměněn. Všechny náklady související s touto svolávací akcí nese výrobce.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků