Renault zavádí bezpečnostní prvky z formule 1

Renault, který dlouhodobě patří k lídrům bezpečnosti osobních automobilů, představil speciální systém ochrany dětí v automobilech. Tento systém, který vychází z formulového systému HANS (Head And Neck Support) chránícího jezdce při silném nárazu před poraněním páteře, byl uzpůsoben pro použití v běžných automobilech. Tato ochrana se bude dodávat společně s dětským zádržným systémem. Princip je poměrně jednoduchý - speciální opěrka bude dítěti umístěna nad ramena v oblasti krku a v případě nárazu bude chránít před prudkým nárazem a prudkým pohybem hlavy dopředu a chránit tak krční páteř.

Tento systém má být pro dítě komfortní a nebude ho nijak obtěžovat. Systém je určen pro děti od šesti do deseti let a zpočátku bude dodávan do modelu Espace za cenu přibližně 65-70 Euro. Později bude dodávan do všech modelů, tedy Laguny, Méganu a Clia.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zádržný systém motivovaný formulovým HANSem

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
HANS - Podpora hlavy a krku

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků