Renault zahájil výrobu nového Twinga

Renault zahájil v Slovinsku výrobu modelu Twingo. Závod Novo Mesto tak bude popri Cliu druhej generácie vyrábať aj tento nový model, pričom práve so staršou generáciou Clia zdieľa niektoré prvky.

Vývoj modelu Twingo bol podľa Renaultu o 25% lacnejší ako v prípade nového Clia. Na výrobe malého automobilu sa priamo podieľa 700 pracovníkov. Ročne vyrobí závod 210 tisíc vozidiel (model Twingo + Clio II). Na trhy Francúzska, Talianska a a Slovinska zavíta najnovší prírastok francúzskej automobilky 15. júna, zvyšok Európy si musí počkať až do septembra.

Tip: Představení nové generace Renaultu Twingo.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků