Renault uvolnil další informace o Cliu Sport

Renault před nedávnem představil koncept nového Clia Sport. Ten má u nového modelu Clia pokračovat v tradici sportovních verzí Sport 182, Cup a Trophy. Dle uveřejněných informací se pod kapotu dostane upravený dvoulitr s výkonem okolo 147 kW (200 k), což naznačuje snahu dohnat konkurenty v segmentu hot-hatchů, kde je dnes 200 koní bráno za jakýsi standard. Jak se dalo předpokládat, proti sériovému modelu dostane sportovní snížený podvozek, upravené nárazníky a zadní křídlo. Nové Clio Sport by mělo přijít na trh v příštím roce.

Renault dále opět potvrdil, že model Clio V6 nebude mít pokračovatele. To je vnímáno mezi příznivci autmobilismu jako velká ztráta, jelikož vé-šestka je opravdu jedinečná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Již představený koncept Clia Sport naznačuje kam se bude ubírat i sériová podoba
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků