Renault ukázal nový Trafic SpaceNomad. Obytný vůz doplňuje luxusní koncept

Jídlo vám přiletí dronem, WC a sprchu vám přivezou na místo určení… i takto si Renault představuje bydlení v autě.

Po dřívější upoutávce již Renault v německém Düsseldorfu na autosalonu s karavany a obytnými vozy představuje hned dvojici obytných variant své civilní dodávky Trafic. Zatímco novinka SpaceNomad zamíří jako klasický „obytňák“ normálně do prodeje na vybraných trzích, model Hippie Caviar Hotel funguje jako odvážný koncept luxusního bydlení na kolech.

SpaceNomad tedy vychází z normálního Traficu a bude nabízen ve dvou konfiguracích délky karoserie (5080 mm a 5480 mm) a tedy i místa uvnitř (čtyřmístný a pětimístný). Obě verze jsou vybaveny vyklápěcí střechou, rozkládací postelí, malou kuchyňkou se sporákem a dřezem, ledničkou, stolem pro využití uvnitř i venku, odkládacími prostory či venkovní sprchou.

Pod kapotou se objeví naftové motory v rozmezí výkonu od 81 kW (110 koní) do 125 kW (170 koní), přičemž silnější jednotky budou dostupné s automatickou převodovkou. Do prodeje zamíří SpaceNomad na začátku příštího roku. V tuto chvíli potvrzuje Renault uvedení na trzích Německa, Rakouska, Švýcarska, Belgie, Dánska a Francie.

Koncept Hippie Caviar Hotel pak u Renaultu pracuje s myšlenkou obytného Traficu s přednostmi pětihvězdičkového hotelu. Luxusní materiály a designové prvky doplňují třeba vysunovací lehátko ze zadní části vozu (jinak fungující jako postel uvnitř), relaxační zóna na střeše s odklápěcími opěrkami a rohové sezení uvnitř.

Renault si představuje, že při takto komfortním trávení času by posádce jídlo a další potřeby dopravovaly drony – proto ani uvnitř nenajdete kuchyňku – zatímco sociální zařízení se sprchou, WC a zdrojem elektrické energie by automobilka v rámci logistické služby samostatně dovezla na místo určené posádkou.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Diskuze (1) Další článek: Vylepšený Opel Grandland přijel do Česka. V akci teď ušetří až 100.000 korun

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,