Renault Twingo Sport: třetí do rodiny

Ať se to někomu líbí, nebo je, nejlepší hot hatche dnes prostě dělá Renault. A nyní přichází do patry třetí prcek.

Clio Renault Sport dostalo spolu s další modlou mezi ostrými hatchbacky, Méganem RS, malého sourozence. Tato dvojice si během svého působení získala uznání snad všech řidičů, kteří se chtějí jízdou bavit. A nová generace Twinga v provedeni Sport má nabídnout to samé, jen v menším balení.

Renault Twingo Sport bude představeno na ženevském autosalonu v březnu a již nyní jsou známy některé specifikace. O pohon vozu se bude starat vyladěný čtyřválec o objemu 1,6 l s výkonem 133 koní. To je o 33 více, než nabízí stejně velká ostrá Panda, nebo o 8 koní více, než kolik nabídne malý Citroen C2 VTS.

Na rozdíl od těchto konkurentů má být Twingo opravdovým sportovním náčiním, které opět ladila sportovní divize automobilky Renault, takže se máme skutečně na co těšit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Renault Twingo Sport
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků