Renault Twingo Sport: třetí do rodiny

Ať se to někomu líbí, nebo je, nejlepší hot hatche dnes prostě dělá Renault. A nyní přichází do patry třetí prcek.

Clio Renault Sport dostalo spolu s další modlou mezi ostrými hatchbacky, Méganem RS, malého sourozence. Tato dvojice si během svého působení získala uznání snad všech řidičů, kteří se chtějí jízdou bavit. A nová generace Twinga v provedeni Sport má nabídnout to samé, jen v menším balení.

Renault Twingo Sport bude představeno na ženevském autosalonu v březnu a již nyní jsou známy některé specifikace. O pohon vozu se bude starat vyladěný čtyřválec o objemu 1,6 l s výkonem 133 koní. To je o 33 více, než nabízí stejně velká ostrá Panda, nebo o 8 koní více, než kolik nabídne malý Citroen C2 VTS.

Na rozdíl od těchto konkurentů má být Twingo opravdovým sportovním náčiním, které opět ladila sportovní divize automobilky Renault, takže se máme skutečně na co těšit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Renault Twingo Sport
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků