Renault Twingo: nová generace se postupně odhaluje

Renault již finišuje s vývojem a testováním nové generace Twinga, které nese prozatím kódové označení X44. Twingo, které je téměř beze změn na trhu již 13 let, si důstojného nástupce jistě zaslouží. Základní koncepce zůstane však zachována - půjde o malé auto s dvojicí dveří.

Nové Twingo si odbude výstavní premiéru na podzimním autosalonu v Paříži a bude postaveno na platformě, kterou používá nové Clio III, nebo i Nissan Micra. Twingo druhé generace se však neubrání módnímu zvětšování a jeho délka vzroste o zhruba 100 mm na 3 600 mm. O stejný díl se zvětší i rozvor a Twingo tak bude disponovat větším vnitřním prostorem, větším zavazadelníkem a lepší variabilitou.

Nové Twingo dostane nové motory a nepůjde o žádné slabochy. Základem bude benzínový čtyřválec o objemu 1,2 litru s přímým vstřikem paliva o výkonu 74 kW (100 k). Naftu pak bude zastupovat motor 1,5 dCi o výkonu 50 kW (68 k).

Bližší informace nejsou prozatím známy, ovšem samotná automobilka Renault uvedla, že cena základního modelu nepřekročí částku 9 000 eur (přibližně 255 tis. Kč).


Foto a ilustrace © Automedia

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků