Renault Twingo: nová generace se postupně odhaluje

Renault Twingo: nová generace se postupně odhaluje
Renault již finišuje s vývojem a testováním nové generace Twinga, které nese prozatím kódové označení X44. Twingo, které je téměř beze změn na trhu již 13 let, si důstojného nástupce jistě zaslouží. Základní koncepce zůstane však zachována - půjde o malé auto s dvojicí dveří.

Nové Twingo si odbude výstavní premiéru na podzimním autosalonu v Paříži a bude postaveno na platformě, kterou používá nové Clio III, nebo i Nissan Micra. Twingo druhé generace se však neubrání módnímu zvětšování a jeho délka vzroste o zhruba 100 mm na 3 600 mm. O stejný díl se zvětší i rozvor a Twingo tak bude disponovat větším vnitřním prostorem, větším zavazadelníkem a lepší variabilitou.

Nové Twingo dostane nové motory a nepůjde o žádné slabochy. Základem bude benzínový čtyřválec o objemu 1,2 litru s přímým vstřikem paliva o výkonu 74 kW (100 k). Naftu pak bude zastupovat motor 1,5 dCi o výkonu 50 kW (68 k).

Bližší informace nejsou prozatím známy, ovšem samotná automobilka Renault uvedla, že cena základního modelu nepřekročí částku 9 000 eur (přibližně 255 tis. Kč).


Foto a ilustrace © Automedia

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků