Renault Twingo: nová generace se postupně odhaluje

Renault již finišuje s vývojem a testováním nové generace Twinga, které nese prozatím kódové označení X44. Twingo, které je téměř beze změn na trhu již 13 let, si důstojného nástupce jistě zaslouží. Základní koncepce zůstane však zachována - půjde o malé auto s dvojicí dveří.

Nové Twingo si odbude výstavní premiéru na podzimním autosalonu v Paříži a bude postaveno na platformě, kterou používá nové Clio III, nebo i Nissan Micra. Twingo druhé generace se však neubrání módnímu zvětšování a jeho délka vzroste o zhruba 100 mm na 3 600 mm. O stejný díl se zvětší i rozvor a Twingo tak bude disponovat větším vnitřním prostorem, větším zavazadelníkem a lepší variabilitou.

Nové Twingo dostane nové motory a nepůjde o žádné slabochy. Základem bude benzínový čtyřválec o objemu 1,2 litru s přímým vstřikem paliva o výkonu 74 kW (100 k). Naftu pak bude zastupovat motor 1,5 dCi o výkonu 50 kW (68 k).

Bližší informace nejsou prozatím známy, ovšem samotná automobilka Renault uvedla, že cena základního modelu nepřekročí částku 9 000 eur (přibližně 255 tis. Kč).


Foto a ilustrace © Automedia

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků