Renault Twingo na platformě starého Clia (spy photos)

Přestože je Renault Twingo vyráběn více než 10 let téměř beze změn, výrobce s jeho nástupcem zatím otálí. Důvodem jsou snahy co nejvíce minimalizovat náklady. Proto Twingo nebude postaveno na zkráceném podvozku Clia třetí generace, ale dostane starší podvozek generace druhé. Rozvor bude o cca deset cm kratší než u nového Clia, čímž bude samozřemě omezen prostor. Na druhou stranu i nějakých 2,45 m zajistí na zadních sedadlech místa dostatek. Novinka bude stejně jako současné Twingo třídveřová, vůz však dostane mohutnější dimenze a agresivnější vzhled. Pod kapotou budou tepat motory s objemem 1.2 l, nafta se pravděpodobně objeví také. Malé Twingo by mělo konkurovat kolínským trojčatům.

Tip: Starší fotografie


Foto a ilustrace © Automedia

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků