Renault Twingo na platformě starého Clia (spy photos)

Přestože je Renault Twingo vyráběn více než 10 let téměř beze změn, výrobce s jeho nástupcem zatím otálí. Důvodem jsou snahy co nejvíce minimalizovat náklady. Proto Twingo nebude postaveno na zkráceném podvozku Clia třetí generace, ale dostane starší podvozek generace druhé. Rozvor bude o cca deset cm kratší než u nového Clia, čímž bude samozřemě omezen prostor. Na druhou stranu i nějakých 2,45 m zajistí na zadních sedadlech místa dostatek. Novinka bude stejně jako současné Twingo třídveřová, vůz však dostane mohutnější dimenze a agresivnější vzhled. Pod kapotou budou tepat motory s objemem 1.2 l, nafta se pravděpodobně objeví také. Malé Twingo by mělo konkurovat kolínským trojčatům.

Tip: Starší fotografie


Foto a ilustrace © Automedia

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků