Renault Twingo: modelová řada pro rok 2005

Twingo je na trhu od roku 1992 a za tu dobu prošel několika drobnými, spíše kosmetickými úpravami. Nejprodávanější Renault všech dob přesáhl již cifru 2,4 miliónů vyrobených vozů a ve své třídě je o něj stále obrovský zájem. Se svými soupeři, jako je Citroën C2, Ford Ka nebo Fiat Panda, stále bojuje velkým vnitřním prostorem, jednoduchostí a snadnou ovladatelností.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Twingo v modelové řadě pro rok 2005 přinese změnu pojmenování svých výbav, stávající Authentique, Expression a Privilege budou nahrazeny názvy Twingo Campus, Twingo Generation a Twingo Kenzo. Pouze nejvyšší řada Initiale zůstane stejná. Facelift se dotkne viditelně pouze zadních světel a bočních ličt. Střed zadního loga Renaultu bude sloužit pro otevírání kufru, tedy stejný systém, jaký dnes vidíme u Clia. Největších změn se dočkáme v paletě barev, Twingo 2005 si pro zákazníky nachystalo sedm novým odstínů a nové budou samozřejmě i potahy a čalounění interiéru.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Twingo se bude nabízet opět pouze v benzínových verzích. Základem bude čtyřválec OHC (43 kW), výkonnější šestnáctiventil má 55 kW. Vybrat si můžete i typ řazení, v základu je pětistupňový manuál, v příplatku pak robotizovaná převodovka Quickshift 5.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků