Renault Twingo: modelová řada pro rok 2005

Twingo je na trhu od roku 1992 a za tu dobu prošel několika drobnými, spíše kosmetickými úpravami. Nejprodávanější Renault všech dob přesáhl již cifru 2,4 miliónů vyrobených vozů a ve své třídě je o něj stále obrovský zájem. Se svými soupeři, jako je Citroën C2, Ford Ka nebo Fiat Panda, stále bojuje velkým vnitřním prostorem, jednoduchostí a snadnou ovladatelností.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Twingo v modelové řadě pro rok 2005 přinese změnu pojmenování svých výbav, stávající Authentique, Expression a Privilege budou nahrazeny názvy Twingo Campus, Twingo Generation a Twingo Kenzo. Pouze nejvyšší řada Initiale zůstane stejná. Facelift se dotkne viditelně pouze zadních světel a bočních ličt. Střed zadního loga Renaultu bude sloužit pro otevírání kufru, tedy stejný systém, jaký dnes vidíme u Clia. Největších změn se dočkáme v paletě barev, Twingo 2005 si pro zákazníky nachystalo sedm novým odstínů a nové budou samozřejmě i potahy a čalounění interiéru.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Twingo se bude nabízet opět pouze v benzínových verzích. Základem bude čtyřválec OHC (43 kW), výkonnější šestnáctiventil má 55 kW. Vybrat si můžete i typ řazení, v základu je pětistupňový manuál, v příplatku pak robotizovaná převodovka Quickshift 5.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků