Renault Twingo ještě stále žije. Nyní přichází v černobílé edici Urban Night

Možná koukáme na jednu z posledních edic modelu před ukončením výroby.

Blížící se konec mrňavého Renaultu Twingo už dříve potvrdilo samotné vedení francouzské automobilky a na některých evropských trzích (včetně toho českého) už model stejně vypadl z nabídky. To však neznamená, že by si městský model nemohl před svou smrtí doma ve Francii ukořistit ještě pár majitelů.

Vzácný Renault Clio Sport V6 je v ČR na prodej. Patří k nejšílenějším autům světa

Vzácný Renault Clio Sport V6 je v ČR na prodej. Patří k nejšílenějším autům světa

Právě na svém domácím trhu tak Twingo přichází s limitovanou edicí Urban Night, která se vyznačuje černobílým motivem. K dostupným čtyřem barvám karoserie (dva odstíny bílé, šedá a černá) přidává Renault černě lakovaná litá kola, bílé exteriérové doplňky, nápisy Urban Night na krytech zrcátek a volitelně mohou zájemci zvolit i dodatečnou pruhovanou grafiku na střeše a zadních dveřích.

Vzezření interiéru jde na věc podobně. Loga edice jsou na palubní desce a krytech prahů. Obložení kabiny a speciální čalounění sedadel pak také kombinuje motiv černé a bílé. Jinak má edice Urban Night standardně například navigaci, zadní parkovací kameru nebo bezdrátové nabíjení telefonu.

Užitkový Renault Trafic prošel modernizací. Uvnitř má kancelář, k mání bude od října

Užitkový Renault Trafic prošel modernizací. Uvnitř má kancelář, k mání bude od října

Edici nabízí Renault pro spalovací i čistě elektrickou variantu Twinga. S potvrzením konce modelové řady je nakonec možné, že Urban Night bude rozloučením se známým jménem. V oblasti malých městských vozů totiž Renault chystá novou generaci elektromobilů, jejichž příchod započne znovuzrozeným Renaultem 5.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Dnes je díky spojení s Nissanem třetí největší autoskupinou na světě.

Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků