Renault Twingo CC: netradiční „cécéčko”

Třída kupé-kabrio dnes již neodmyslitelně patří na běžné silnice. Ovšem ne vždy musí jít o vůz tradiční koncepce.
Renault Twingo CC: netradiční „cécéčko”

Automobilka Renault představí na frankfurtském autosalonu studii kupé-kabrio, která bude odvozena od nové generace malého modelu Twingo. Pokud ovšem čekáte klasické pojetí, budete překvapeni.

Twingo sice dostane klasicky pevnou sklápěcí a skládací střechu, ale po jejím otevření nevznikne ani tak klasický kabriolet, jako spíše targa.

Půjde tedy o velmi originální řešení, protože Renault se ani nemusel příliš obtěžovat s vývojem mechanismu střechy. Ta se totiž v jednom kuse jen přetočí za kabinu a schová se do zavazadelníku. Nejvíce tak připomíná řešení použité u Ferrari 575 Superamerica.

Dle automobilky by nemělo zůstat jen u studie, ale Twingo CC by se mělo objevit na trhu a to zřejmě ještě do konce letošního roku. Zda se tak ovšem skutečně stane budeme vědět až po německém autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Renault Twingo CC
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků