Renault Trafic už také jezdí na elektřinu. Verze E-Tech Electric ujede až 240 kilometrů

Další z užitkových vozů na baterie má po premiéře. Francouzská elektrická dodávka se představila na autoshow v Hannoveru.

Model Trafic se vyrábí od roku 1980. Vznikl ve více než 2,2 milionech exemplářů a prodává se minimálně v padesáti zemích světa. Podle Renaultu je také třetím neprodávanějším lehkým užitkovým vozidlem v Evropě. Stejně jako konkurence se svými dodávkami i Francouzi představují elektrické provedení  s jejich tradičním označením E-Tech.

K dostání bude ve dvou délkách (5,08 m nebo 5,48 m) a dvou výškách (1,967 m nebo 2,498 m). Objem nákladového prostoru činí 5,8 až 8,9 krychlového metru. S dvířky v přepážce kabiny se do dlouhého L2 vejde předmět dlouhý až 4,15 metru.

Pohon má na starost 90kW elektromotor, který čerpá energii z baterie o kapacitě 52 kWh. Na jedno nabití Trafic E-Tech ujede až 240 kilometrů dle WLTP. Nabíjet lze buď jednofázovou 7kW nabíječkou, 22kW nabíječkou na střídavý proud, nebo volitelně stejnosměrným proudem až 50 kW. Dodávka uvede až 1,1 tuny nákladu a 750 kg „na kouli.“ Ceny prozatím nejsou známy.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Diskuze (4) Další článek: Ford odhaluje nový Transit Custom. Naftový motor má až 170 koní. Plug-in hybrid je příbuzný s Kugou

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,