Renault Sandero, levný Francouz pro Ameriku

Automobilka Renault představila před nedávnem první model, který je primárně určen pro trhy mimo Evropu. Malý hatchback Sandero se bude minimálně v počátku prodávat jen v Jižní Americe a vznikl v dílnách brazilského vývojového centra Renaultu.

Sandero stojí na stejné platformě jako známá Dacia Logan, ale rozvor byl mírně zkrácen. Celkově pak tento hatchback měří na délku 4 020 mm a jeho základní zavazadelník má objem 320 l.

Model, který bude v počátku nabízen s benzínovým agregátem 1,6 16V a naftovým 1,5 dCi, bude disponovat i větším počtem motorů, které jsou schopny spalovat palivo E85. To je totiž v zemích Jižní Ameriky velmi rozšířené.

Model Sandero má představovat levný vůz pro široké masy, se kterým se chce Renault výrazněji prosadit na zmíněných trzích. Zda se ovšem dostane někdy i k nám, nelze prozatím říci.

Klepněte pro větší obrázek
Renault Sandero

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků