Renault s novým motorem 2.0 dCi

Na podzim představí Renault naftový motor s dvoulitrovou kubaturou. Nový agregát 2.0 dCi bude mít vstřikování common-rail poslední generace s piezoelektricky ovládanými vstřikovači (může pracovat až s pěti vstřiky) a čtyřmi ventily na válec. Motor by měl mít ještě vyrovnanější chod než agregát 1.9 dCi; přitom už ten patří - pokud jde o kultivovanost chodu - k tomu lepšímu.

Nový motor je určen především pro Lagunu, kde nahradí motor 2.2 dCi. Počáteční výkon bude činit 110 kW s nejvyšším točivým momentem 340 Nm při 2 000 ot. Stovku bude mít vůz za 8,9 s a spotřebuje jen 5,8 l paliva. Nejvýkonnější varianta pak dostane 125 kW (točivý moment nepřekročí 360 Nm), podobně jako motor 2.0 TDI v novém Passatu a Jettě - paralela je jasná. Oba motory budou kombinovány s šestistupňovým manuálem.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 14 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků