Renault Rip Curl Clio: pro snowboarďáky

Chybí vám mezi auty něco speciálního pro snowborďáky a surfaře? Pak jste jistě přehlédli akční model nového Clia.

Automobilka Renault připravila speciální akční model nového Clia s názvem Rip Curl. Název nevznikl náhodou, ale ukazuje, kdo s Renaultem spolupracoval na vývoji a designu tohoto modelu. Rip Curl je totiž přední společnost, která se zabývá výrobou a prodejem potřeb pro surfaře a snowboarďáky.

Již barva vozu odkazuje na tyto sporty. Je totiž inspirována jedním horským jezerem, které má na pohled zvláštně modrý odstín.

Součástí vozu je i speciální surf/snow pack, který spočívá ve speciálních úchytech v zavazadelníku, které umožní snadno převážet potřebnou výbavičku. Také interiér je mírně upraven a doplněn o nové dekorace. Vůz je navíc vybaven pokročilým audio systémem, který umožní připojit oblíbený iPod a další externí zařízení. Vůz navíc stojí na 16" kolech z lehké slitiny.

Velkou specialitou je pak nabídnutá paleta motorů. Model bude dostupný pouze s malým turbomotorem o objemu 1,2 l s výkonem 74 kW (100 k) a naftovým čtyřválcem 1,5 o výkonu 63 kW (85 k). Zda bude tento akční model dostupný i u nás, o tom zatím zdroje nic neříkají. Vzhledem k tomu, že naše země oplývá spíše mlékem a strdím než sněhem a vodou, bychom na to ale nevsázeli...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Renault Rip Curl Clio
TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků