Renault Rip Curl Clio: pro snowboarďáky

Chybí vám mezi auty něco speciálního pro snowborďáky a surfaře? Pak jste jistě přehlédli akční model nového Clia.

Automobilka Renault připravila speciální akční model nového Clia s názvem Rip Curl. Název nevznikl náhodou, ale ukazuje, kdo s Renaultem spolupracoval na vývoji a designu tohoto modelu. Rip Curl je totiž přední společnost, která se zabývá výrobou a prodejem potřeb pro surfaře a snowboarďáky.

Již barva vozu odkazuje na tyto sporty. Je totiž inspirována jedním horským jezerem, které má na pohled zvláštně modrý odstín.

Součástí vozu je i speciální surf/snow pack, který spočívá ve speciálních úchytech v zavazadelníku, které umožní snadno převážet potřebnou výbavičku. Také interiér je mírně upraven a doplněn o nové dekorace. Vůz je navíc vybaven pokročilým audio systémem, který umožní připojit oblíbený iPod a další externí zařízení. Vůz navíc stojí na 16" kolech z lehké slitiny.

Velkou specialitou je pak nabídnutá paleta motorů. Model bude dostupný pouze s malým turbomotorem o objemu 1,2 l s výkonem 74 kW (100 k) a naftovým čtyřválcem 1,5 o výkonu 63 kW (85 k). Zda bude tento akční model dostupný i u nás, o tom zatím zdroje nic neříkají. Vzhledem k tomu, že naše země oplývá spíše mlékem a strdím než sněhem a vodou, bychom na to ale nevsázeli...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Renault Rip Curl Clio
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků