Renault prozradil, jaké Clio Češi nejvíce kupují. Měli jsme ho i v redakčním testu

Jaký motor nebo odstín karoserie nejčastěji volí čeští zájemci o nové Clio. Renault má na tyto i další otázky odpověď.

Renaultu Clio se podařilo sesadit z trůnu Volkswagen Golf, když se francouzský hatchback vyšvihl na pozici nejprodávanějšího vozu v Evropě. České zastoupení Renaultu teď nicméně poskytuje i detailnější pohled na náš trh, kde je Clio příhodně nejprodávanějším modelem značky. Za loňský rok bylo v ČR zaregistrováno přes 3000 kusů.

Tak například, v nejnovější páté generaci Clia je mezi zákazníky nejžádanějším motorem nový přeplňovaný tříválec 1.0 TCe, který nyní najdete třeba i pod kapotou Dacie Duster. Přesněji zastává přes tři čtvrtiny prodejů od chvíle uvedení nového Clia na trh v září 2019. S motorem jsme byli hodně spokojeni i v našem testu.

TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

V Česku má většina zákazníků obvykle zájem o vyšší stupně výbavy vozu, kdy se lidé nejčastěji rozhodují pro verzi Intens (téměř 60 % prodejů). Ta zajistí například automatickou klimatizaci, navigaci, 7palcový digitální přístrojový štít, zadní parkovací senzory nebo full-LED světlomety.

Češi pak nemají problém připlatit si za hezčí barvy karoserie. Nejoblíbenějším odstínem je volitelná oranžová metalíza Valencia (v galerii; více jak 30% prodejů), populární je ovšem taky červená Flamme (15% prodejů) nebo modrá Iron (přes 10 %). Všechny za dalších 14.500 Kč k ceně vozu napříč výbavami.

Renault se zbavuje starého Clia. Levnější už nebude, ceny spadly k úrovni Dacie

Renault se zbavuje starého Clia. Levnější už nebude, ceny spadly k úrovni Dacie

Co se týká interiérů, téměř polovina zákazníků, kteří si koupili verzi Intens, si objednala kontrastní bílý vnitřek. Barevné lišty do interiéru, například v oranžovém odstínu jako u našeho testovaného vozu, si pak doplatila čtvrtina zákazníků.

A cílovou skupinu potencionálních zájemců o Clio se bude Renault snažit dále rozšířit. Letos ještě představí hybridní verzi Clio E-Tech, o které jsme už podrobněji psali, a nabídku rozšíří i dříve probírané Clio s motorem na LPG, továrně upraveným stejně jako v případě modelů Dacie.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 48 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků