Renault prozradil, jaké Clio Češi nejvíce kupují. Měli jsme ho i v redakčním testu

Jaký motor nebo odstín karoserie nejčastěji volí čeští zájemci o nové Clio. Renault má na tyto i další otázky odpověď.

Renaultu Clio se podařilo sesadit z trůnu Volkswagen Golf, když se francouzský hatchback vyšvihl na pozici nejprodávanějšího vozu v Evropě. České zastoupení Renaultu teď nicméně poskytuje i detailnější pohled na náš trh, kde je Clio příhodně nejprodávanějším modelem značky. Za loňský rok bylo v ČR zaregistrováno přes 3000 kusů.

Tak například, v nejnovější páté generaci Clia je mezi zákazníky nejžádanějším motorem nový přeplňovaný tříválec 1.0 TCe, který nyní najdete třeba i pod kapotou Dacie Duster. Přesněji zastává přes tři čtvrtiny prodejů od chvíle uvedení nového Clia na trh v září 2019. S motorem jsme byli hodně spokojeni i v našem testu.

TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

V Česku má většina zákazníků obvykle zájem o vyšší stupně výbavy vozu, kdy se lidé nejčastěji rozhodují pro verzi Intens (téměř 60 % prodejů). Ta zajistí například automatickou klimatizaci, navigaci, 7palcový digitální přístrojový štít, zadní parkovací senzory nebo full-LED světlomety.

Češi pak nemají problém připlatit si za hezčí barvy karoserie. Nejoblíbenějším odstínem je volitelná oranžová metalíza Valencia (v galerii; více jak 30% prodejů), populární je ovšem taky červená Flamme (15% prodejů) nebo modrá Iron (přes 10 %). Všechny za dalších 14.500 Kč k ceně vozu napříč výbavami.

Renault se zbavuje starého Clia. Levnější už nebude, ceny spadly k úrovni Dacie

Renault se zbavuje starého Clia. Levnější už nebude, ceny spadly k úrovni Dacie

Co se týká interiérů, téměř polovina zákazníků, kteří si koupili verzi Intens, si objednala kontrastní bílý vnitřek. Barevné lišty do interiéru, například v oranžovém odstínu jako u našeho testovaného vozu, si pak doplatila čtvrtina zákazníků.

A cílovou skupinu potencionálních zájemců o Clio se bude Renault snažit dále rozšířit. Letos ještě představí hybridní verzi Clio E-Tech, o které jsme už podrobněji psali, a nabídku rozšíří i dříve probírané Clio s motorem na LPG, továrně upraveným stejně jako v případě modelů Dacie.

Dacia Duster

Rumunské SUV Dacia Duster přesvědčuje jednoduchou, ale robustní technikou, pohonem všech kol z Nissanu X-Trail a především vstřícnou cenovou politikou. Nejlevnější verze mají pohon pouze předních kol.

Ceny • Dacia Duster na LPG • Minitest Dacia Duster 1.0 TCe • Jak se vyrábí Dacia Duster • Test Dacia Duster 1.0 TCe LPG

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

včera | Jan Mička | 60 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků