Renault připravuje „horké“ Clio Sport

Poté, co Renault oznámil, že nebude pokračovat ve vývoji následovníka Clia V6, představil Clio Sport koncept. Tento model má být vrcholnou verzí nového Clia třetí generace. Agresivní a dynamický charakter ve spojení s luxusním interiérem dělá z Clia Sport výstavní kousek. Předvedení znalostí a možností sportovní divize Renaultu naznačuje, kam by se mohla reálná podoba tohoto modelu dostat, a že nový Sport bude jistě důstojným následníkem staršího modelu Clio 2.0 16V Sport.

Tip: Nová generace Clia

Některé prvky konceptu našly inspiraci ve formuli 1, např. zadní difuzor, který je úplnou novinkou v tomto segmentu, či boční nasávání vzduchu před předním a zadním kolem. Maximální důraz byl kladen na aerodynamiku vozu, čemuž jsou přizpůsobeny širší blatníky, upravený přední spojler, zadní střešní křidélko a další prvky, které mají například pomáhat náporovým prouděním vzduchu při jízdě odvádět teplý vzduch z motorového prostoru.

U nového Clia Sport se můžeme těšit na špičkové jízdní vlastnosti dané novým víceprvkovým zavěšením zadních kol, minimálními převisy a velkým rozvorem a rozchodem kol. O patřičnou dynamiku se postará dvoulitrový atmosférický motor s výkonem přes 135 kW (183 k) a špičková aerodynamika.

Konečná podoba Clia Sport se má veřejnosti představit zhruba za devět měsíců a podle všeho se máme opravdu na co těšit. Cena by se měla pohybovat kolem 23 tisíc eur, tedy na úrovni, na které se pohybovala i předchozí generace Clia Sport.

Fotogalerie

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků