Renault připravuje „horké“ Clio Sport

Poté, co Renault oznámil, že nebude pokračovat ve vývoji následovníka Clia V6, představil Clio Sport koncept. Tento model má být vrcholnou verzí nového Clia třetí generace. Agresivní a dynamický charakter ve spojení s luxusním interiérem dělá z Clia Sport výstavní kousek. Předvedení znalostí a možností sportovní divize Renaultu naznačuje, kam by se mohla reálná podoba tohoto modelu dostat, a že nový Sport bude jistě důstojným následníkem staršího modelu Clio 2.0 16V Sport.

Tip: Nová generace Clia

Některé prvky konceptu našly inspiraci ve formuli 1, např. zadní difuzor, který je úplnou novinkou v tomto segmentu, či boční nasávání vzduchu před předním a zadním kolem. Maximální důraz byl kladen na aerodynamiku vozu, čemuž jsou přizpůsobeny širší blatníky, upravený přední spojler, zadní střešní křidélko a další prvky, které mají například pomáhat náporovým prouděním vzduchu při jízdě odvádět teplý vzduch z motorového prostoru.

U nového Clia Sport se můžeme těšit na špičkové jízdní vlastnosti dané novým víceprvkovým zavěšením zadních kol, minimálními převisy a velkým rozvorem a rozchodem kol. O patřičnou dynamiku se postará dvoulitrový atmosférický motor s výkonem přes 135 kW (183 k) a špičková aerodynamika.

Konečná podoba Clia Sport se má veřejnosti představit zhruba za devět měsíců a podle všeho se máme opravdu na co těšit. Cena by se měla pohybovat kolem 23 tisíc eur, tedy na úrovni, na které se pohybovala i předchozí generace Clia Sport.

Fotogalerie

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků