Renault připravuje „horké“ Clio Sport

Poté, co Renault oznámil, že nebude pokračovat ve vývoji následovníka Clia V6, představil Clio Sport koncept. Tento model má být vrcholnou verzí nového Clia třetí generace. Agresivní a dynamický charakter ve spojení s luxusním interiérem dělá z Clia Sport výstavní kousek. Předvedení znalostí a možností sportovní divize Renaultu naznačuje, kam by se mohla reálná podoba tohoto modelu dostat, a že nový Sport bude jistě důstojným následníkem staršího modelu Clio 2.0 16V Sport.

Tip: Nová generace Clia

Některé prvky konceptu našly inspiraci ve formuli 1, např. zadní difuzor, který je úplnou novinkou v tomto segmentu, či boční nasávání vzduchu před předním a zadním kolem. Maximální důraz byl kladen na aerodynamiku vozu, čemuž jsou přizpůsobeny širší blatníky, upravený přední spojler, zadní střešní křidélko a další prvky, které mají například pomáhat náporovým prouděním vzduchu při jízdě odvádět teplý vzduch z motorového prostoru.

U nového Clia Sport se můžeme těšit na špičkové jízdní vlastnosti dané novým víceprvkovým zavěšením zadních kol, minimálními převisy a velkým rozvorem a rozchodem kol. O patřičnou dynamiku se postará dvoulitrový atmosférický motor s výkonem přes 135 kW (183 k) a špičková aerodynamika.

Konečná podoba Clia Sport se má veřejnosti představit zhruba za devět měsíců a podle všeho se máme opravdu na co těšit. Cena by se měla pohybovat kolem 23 tisíc eur, tedy na úrovni, na které se pohybovala i předchozí generace Clia Sport.

Fotogalerie

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 24 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků