Renault přijde také s dvouspojkovým automatem

Francouzská automobilka Renault chce již v brzké době nasadit do prodejů vlastní dvouspojkový automat. Ten ostatně nemusí nyní složitě vyvíjet, jelikož toto zařízení je již k dispozici u partnerského Nissanu GT-R, který jej s úpravami poskytne Renaultu. Vývoj pro Nissan pak obstarala společnost BorgWarner.

Automobilka Renault si od nasazení této převodovky slibuje snížení emisí CO2, což je v dnešní době parametr číslo jedna... Zlepšený komfort a rychlost řazení proti běžným automatům se pak může uplatnit i ve sportovních modelech Renaultu, které v rámci svých špičkových vlastností potřebují i špičkové převodovky.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků