Renault ukázal koncept nového Kangoo. Novinka přijede i jako elektromobil

Renault ukazuje předzvěst nové generace modelu Kangoo, a to hned ve formě konceptu kompaktní elektrické užitkové dodávky.

Francouzská automobilka předpovídá novým konceptem Kangoo Z.E. očividný směr, kterým se ubere nová generace známého užitkového/civilního modelu. Renault tak potvrzuje, že i jeho kompaktní dodávka bude v budoucnu nabízena v čistě elektrické variantě. Nehledě na to, že elektrickou verzi starého Kangoo s označením Z.E. nabízela automobilka již v roce 2012.

Novinka tak samozřejmě ukazuje i myšlenku designového směru nového Kangoo, kterého bychom se měli dočkat už příští rok. Řadu prvků si koncept vypůjčuje z posledních modelů Renaultu, i když nejsilněji zaujme liniemi LED osvětlení, jež bychom nejspíš u produkční verze elektrické dodávky nakonec nečekali, stejně jako kamery místo zrcátek.

Nový šéf Daimleru by mohl zrušit spolupráci s aliancí Renault-Nissan. Jaký má důvod?

Nový šéf Daimleru by mohl zrušit spolupráci s aliancí Renault-Nissan. Jaký má důvod?

Osvětlení tak ohraničuje logo a masku na přídi, přičemž ve stejném stylu je vyvedena i záď, kdy LED panel pokračuje až do boční části karoserie. Vzadu jsou také výrazné úzké svítilny a kompletně zahlazené dveře nákladového prostoru, které jsou rozděleny asymetricky. Ve výsledku působí koncept docela svalnatě s širokými blatníky a agresivně pojatým předním nárazníkem.

O elektrickém ústrojí konceptu bohužel Renault nezmiňuje žádné informace, tudíž lze Kangoo Z.E. považovat spíše za designové cvičení, jehož styl máme u produkční verze nového Kangoo očekávat. Stejně tak nám automobilka nedopřává pohled do interiéru konceptu.

Renault City KZ-E je levné elektroauto, které si na nic nehraje. Díky za něj!

Renault City KZ-E je levné elektroauto, které si na nic nehraje. Díky za něj!

Nakonec již víme, že novou generaci spalovací i elektrické varianty Kangoo plánuje Renault vyrábět ve svém závodě MCA v Maubeuge na severu Francie. Do rozvoje továrny chce během dalších pěti let automobilka investovat částku okolo 450 milionů euro (asi 11,5 miliardy korun).

Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Hyundai i30 N Performance (minitest)

Najděte mi auto s výkonem přes dvě stě sedmdesát koní, samosvorným diferenciálem a manuální převodovkou za sedm set tisíc.

11.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 51 příspěvků
S Audi SQ8 TDI na trati Tour de France: Jízda, kterou prostě nepochopíte

Audi SQ8 TDI (první svezení)

V rámci rozšiřování nabídky sportovních audi s písmenem S v názvu jsme se dočkali i modelu SQ8 TDI. Je to sice pět metrů dlouhé SUV, zatáčky ale zvládá jako kompaktní hatchback!

9.  7.  2019 | Svět motorů | 87 příspěvků
První jízda s novou Škodou Superb Scout: Dejte jí 2.0 TDI Evo a bude skvělá!

Škoda Superb Scout (první svezení)

První kilometry s novou Škodou Superb Scout jsme absolvovali v Rakousku. Vedle klikatých okresek nás trasa zavedla i na šotolinu a byl dostatek času k vyzkoušení nového prediktivního tempomatu. Jaký je prozatímní verdikt?

5.  7.  2019 | Jan Mička | 77 příspěvků