Renault ukázal koncept nového Kangoo. Novinka přijede i jako elektromobil

Renault ukazuje předzvěst nové generace modelu Kangoo, a to hned ve formě konceptu kompaktní elektrické užitkové dodávky.

Francouzská automobilka předpovídá novým konceptem Kangoo Z.E. očividný směr, kterým se ubere nová generace známého užitkového/civilního modelu. Renault tak potvrzuje, že i jeho kompaktní dodávka bude v budoucnu nabízena v čistě elektrické variantě. Nehledě na to, že elektrickou verzi starého Kangoo s označením Z.E. nabízela automobilka již v roce 2012.

Novinka tak samozřejmě ukazuje i myšlenku designového směru nového Kangoo, kterého bychom se měli dočkat už příští rok. Řadu prvků si koncept vypůjčuje z posledních modelů Renaultu, i když nejsilněji zaujme liniemi LED osvětlení, jež bychom nejspíš u produkční verze elektrické dodávky nakonec nečekali, stejně jako kamery místo zrcátek.

Nový šéf Daimleru by mohl zrušit spolupráci s aliancí Renault-Nissan. Jaký má důvod?

Nový šéf Daimleru by mohl zrušit spolupráci s aliancí Renault-Nissan. Jaký má důvod?

Osvětlení tak ohraničuje logo a masku na přídi, přičemž ve stejném stylu je vyvedena i záď, kdy LED panel pokračuje až do boční části karoserie. Vzadu jsou také výrazné úzké svítilny a kompletně zahlazené dveře nákladového prostoru, které jsou rozděleny asymetricky. Ve výsledku působí koncept docela svalnatě s širokými blatníky a agresivně pojatým předním nárazníkem.

O elektrickém ústrojí konceptu bohužel Renault nezmiňuje žádné informace, tudíž lze Kangoo Z.E. považovat spíše za designové cvičení, jehož styl máme u produkční verze nového Kangoo očekávat. Stejně tak nám automobilka nedopřává pohled do interiéru konceptu.

Renault City KZ-E je levné elektroauto, které si na nic nehraje. Díky za něj!

Renault City KZ-E je levné elektroauto, které si na nic nehraje. Díky za něj!

Nakonec již víme, že novou generaci spalovací i elektrické varianty Kangoo plánuje Renault vyrábět ve svém závodě MCA v Maubeuge na severu Francie. Do rozvoje továrny chce během dalších pěti let automobilka investovat částku okolo 450 milionů euro (asi 11,5 miliardy korun).

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků