Renault ukázal koncept nového Kangoo. Novinka přijede i jako elektromobil

Renault ukazuje předzvěst nové generace modelu Kangoo, a to hned ve formě konceptu kompaktní elektrické užitkové dodávky.

Francouzská automobilka předpovídá novým konceptem Kangoo Z.E. očividný směr, kterým se ubere nová generace známého užitkového/civilního modelu. Renault tak potvrzuje, že i jeho kompaktní dodávka bude v budoucnu nabízena v čistě elektrické variantě. Nehledě na to, že elektrickou verzi starého Kangoo s označením Z.E. nabízela automobilka již v roce 2012.

Novinka tak samozřejmě ukazuje i myšlenku designového směru nového Kangoo, kterého bychom se měli dočkat už příští rok. Řadu prvků si koncept vypůjčuje z posledních modelů Renaultu, i když nejsilněji zaujme liniemi LED osvětlení, jež bychom nejspíš u produkční verze elektrické dodávky nakonec nečekali, stejně jako kamery místo zrcátek.

Nový šéf Daimleru by mohl zrušit spolupráci s aliancí Renault-Nissan. Jaký má důvod?

Nový šéf Daimleru by mohl zrušit spolupráci s aliancí Renault-Nissan. Jaký má důvod?

Osvětlení tak ohraničuje logo a masku na přídi, přičemž ve stejném stylu je vyvedena i záď, kdy LED panel pokračuje až do boční části karoserie. Vzadu jsou také výrazné úzké svítilny a kompletně zahlazené dveře nákladového prostoru, které jsou rozděleny asymetricky. Ve výsledku působí koncept docela svalnatě s širokými blatníky a agresivně pojatým předním nárazníkem.

O elektrickém ústrojí konceptu bohužel Renault nezmiňuje žádné informace, tudíž lze Kangoo Z.E. považovat spíše za designové cvičení, jehož styl máme u produkční verze nového Kangoo očekávat. Stejně tak nám automobilka nedopřává pohled do interiéru konceptu.

Renault City KZ-E je levné elektroauto, které si na nic nehraje. Díky za něj!

Renault City KZ-E je levné elektroauto, které si na nic nehraje. Díky za něj!

Nakonec již víme, že novou generaci spalovací i elektrické varianty Kangoo plánuje Renault vyrábět ve svém závodě MCA v Maubeuge na severu Francie. Do rozvoje továrny chce během dalších pěti let automobilka investovat částku okolo 450 milionů euro (asi 11,5 miliardy korun).

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků