Renault ukázal koncept nového Kangoo. Novinka přijede i jako elektromobil

Renault ukazuje předzvěst nové generace modelu Kangoo, a to hned ve formě konceptu kompaktní elektrické užitkové dodávky.

Francouzská automobilka předpovídá novým konceptem Kangoo Z.E. očividný směr, kterým se ubere nová generace známého užitkového/civilního modelu. Renault tak potvrzuje, že i jeho kompaktní dodávka bude v budoucnu nabízena v čistě elektrické variantě. Nehledě na to, že elektrickou verzi starého Kangoo s označením Z.E. nabízela automobilka již v roce 2012.

Novinka tak samozřejmě ukazuje i myšlenku designového směru nového Kangoo, kterého bychom se měli dočkat už příští rok. Řadu prvků si koncept vypůjčuje z posledních modelů Renaultu, i když nejsilněji zaujme liniemi LED osvětlení, jež bychom nejspíš u produkční verze elektrické dodávky nakonec nečekali, stejně jako kamery místo zrcátek.

Nový šéf Daimleru by mohl zrušit spolupráci s aliancí Renault-Nissan. Jaký má důvod?

Nový šéf Daimleru by mohl zrušit spolupráci s aliancí Renault-Nissan. Jaký má důvod?

Osvětlení tak ohraničuje logo a masku na přídi, přičemž ve stejném stylu je vyvedena i záď, kdy LED panel pokračuje až do boční části karoserie. Vzadu jsou také výrazné úzké svítilny a kompletně zahlazené dveře nákladového prostoru, které jsou rozděleny asymetricky. Ve výsledku působí koncept docela svalnatě s širokými blatníky a agresivně pojatým předním nárazníkem.

O elektrickém ústrojí konceptu bohužel Renault nezmiňuje žádné informace, tudíž lze Kangoo Z.E. považovat spíše za designové cvičení, jehož styl máme u produkční verze nového Kangoo očekávat. Stejně tak nám automobilka nedopřává pohled do interiéru konceptu.

Renault City KZ-E je levné elektroauto, které si na nic nehraje. Díky za něj!

Renault City KZ-E je levné elektroauto, které si na nic nehraje. Díky za něj!

Nakonec již víme, že novou generaci spalovací i elektrické varianty Kangoo plánuje Renault vyrábět ve svém závodě MCA v Maubeuge na severu Francie. Do rozvoje továrny chce během dalších pěti let automobilka investovat částku okolo 450 milionů euro (asi 11,5 miliardy korun).

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 58 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků