Renault představí restomod modelu 5 inspirovaný skupinou B. Elektrická specialitka se ukáže zanedlouho

Pokud máte rádi motorsport, bude vás zajímat stánek Renaultu na autosalonu v Paříži. Pětka se vrací do staré uniformy.

Letošní rok se u Renaultu nese v duchu oslav 50. výročí ikonického modelu 5. Tento model z roku 1972 nahradilo vlastně až Clio, a jeho verzi Turbo zná snad každé malé dítě, které už umí vyslovit slovo rally. Renault je díky výročí modelu v poslední době hodně nostalgický. V roce 2021 představil moderní reinkarnaci modelu a letos ještě koncept s růžovým lakem a s volantem ve tvaru preclíku.

Nebude to všechno, další fází oslav bude restomod. První zveřejněné fotografie se nesou v kyberpunkové náladě a klidně by mohly fungovat i jako propagační fotografie k nějaké nové počítačové hře. Navíc je z nich jasné, že to nebude jen auto pro parádu. Restomod má obří zadní křídlo a široký bodykit. Postavička u něj má navíc nasazenou závodní helmu. Tohle nebude nic pomalého.

Je tak na výsost jasné, že novinka bude odkazovat na éru skupiny B. Nicméně osmdesátky jako řemen budou v tomto projektu okořeněny elektrickým pohonem. Premiéra vozu by měla být už za rohem. Veřejný debut pak proběhne na říjnovém autosalonu v Paříži. Spolu s ním se ukáže ještě dalších pět novinek.

Galerie doplněna o koncept Renaultu 5, s preclíkem...

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Váš názor Další článek: Tesla čelí žalobě za klamavou reklamu na Autopilot. Auta jsou prý nebezpečná a z řidičů dělá testovací jezdce

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,