Renault oživí značku Alpine

Renault se v poslední době snaží co nejvíce přiblížit mladší generaci. Měli jsme možnost vidět Lagunu Coupe nebo rendery Megane v podobném provedení. Dalším krokem má být oživení značky, která Renault dlouho sprovázela v motosportu a která symbolizovala to nejostřejší co tahle francouzská automobilka mohla nabídnout.

Nový Renault Alpine, který by měl vystupovat jako samostatný model, by měl být velkým konkurentem pro Nissan 350Z nebo Mazdu MX-5. Z prvních informací víme, že design vozu bude odkazovat na známý sportovní model A110.

K oživení tohoto modelu chce automobilka využít své zkušenosti z okruhů F1 a podle některých informací plánuje Renault do středu tohoto vozu osadit moderní motor přeplňovaný turbodmychadlem. Podle slov vedení automobilky je celý vůz navrhován tak, aby oslovil širokou veřejnost a aby se nesetkal s podobným neúspěchem jako model Spider.

V současnosti už prý přebíhá testování tohoto vozu na okruhu Nurburgring a příchodu modelu Alpine se dočkáme nejdřív v roce 2010. Do úvahy však připadá i další možnost obnovení tohoto jména a to taká, že postupně bude Renault uvolňovat verze Alpine pro své nejrozšířenější modely. Renault Clio a Megane Alpine, by se tak teoreticky mohli stát skutečností. Francouzská automobilka rozhodně dělá všechno proto, aby zaplnila mezeru v segmentu sportovních vozidel a zároveň, aby na trh přivedla skutečně výjimečný model.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků