Renault oživí značku Alpine

Renault se v poslední době snaží co nejvíce přiblížit mladší generaci. Měli jsme možnost vidět Lagunu Coupe nebo rendery Megane v podobném provedení. Dalším krokem má být oživení značky, která Renault dlouho sprovázela v motosportu a která symbolizovala to nejostřejší co tahle francouzská automobilka mohla nabídnout.

Nový Renault Alpine, který by měl vystupovat jako samostatný model, by měl být velkým konkurentem pro Nissan 350Z nebo Mazdu MX-5. Z prvních informací víme, že design vozu bude odkazovat na známý sportovní model A110.

K oživení tohoto modelu chce automobilka využít své zkušenosti z okruhů F1 a podle některých informací plánuje Renault do středu tohoto vozu osadit moderní motor přeplňovaný turbodmychadlem. Podle slov vedení automobilky je celý vůz navrhován tak, aby oslovil širokou veřejnost a aby se nesetkal s podobným neúspěchem jako model Spider.

V současnosti už prý přebíhá testování tohoto vozu na okruhu Nurburgring a příchodu modelu Alpine se dočkáme nejdřív v roce 2010. Do úvahy však připadá i další možnost obnovení tohoto jména a to taká, že postupně bude Renault uvolňovat verze Alpine pro své nejrozšířenější modely. Renault Clio a Megane Alpine, by se tak teoreticky mohli stát skutečností. Francouzská automobilka rozhodně dělá všechno proto, aby zaplnila mezeru v segmentu sportovních vozidel a zároveň, aby na trh přivedla skutečně výjimečný model.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků