Renault možná postaví opravdový supersport

Zhruba před rokem se objevily první informace o tom, že automobilka Renault chce zamířit i do vod třídy GT. Informace o modelu Coupé, které bude odvozeno od třetí generace modelu Laguna, se pomalu začínají naplňovat a pokud vše dobře dopadne zhruba do dvou let by měl být na trhu.

Tím to ovšem nemá končit. Renault totiž zvažuje reinkarnaci značky Alpine, která byla v minulosti opravdovým pojmem.

A právě supersport Alpine by se měl představit v podobně studie během příštího roku. Pokud budou ohlasy dostatečné, nebude již nic bránit k tomu, aby vznikl opravdový sporťák této automobilky.

Je ovšem i možné, že samotný model Alpine nevznikne, ale bude, jako v minulosti, odvozen od jiného modelu Renaultu. Zde se tedy nabízí, že Renault bude mít ve vlastní nabídce Lagunu Coupé a k tomu přidá vymazlenou a do sportovna dotaženou verzi Apline.

Pokud se vám to zdá jako sci-fi, pak je třeba připomenout, že Renault je vítězem posledních dvou sezón ve Formuli 1 a zkušenosti se supervýkonnými vozy má. Navíc jeho ostré modely, ať už Megane, nebo Clio patří bezesporu k tomu nejlepšímu v segmentu.

Navíc díky spojení s Nissanem má k dispozici technologie, které tak nemusí vyvíjet. Známý Skyline GT-R bude mít pořádný motor, který lze zužitkovat i v jiném sportovním voze.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků