Renault možná postaví opravdový supersport

Zhruba před rokem se objevily první informace o tom, že automobilka Renault chce zamířit i do vod třídy GT. Informace o modelu Coupé, které bude odvozeno od třetí generace modelu Laguna, se pomalu začínají naplňovat a pokud vše dobře dopadne zhruba do dvou let by měl být na trhu.

Tím to ovšem nemá končit. Renault totiž zvažuje reinkarnaci značky Alpine, která byla v minulosti opravdovým pojmem.

A právě supersport Alpine by se měl představit v podobně studie během příštího roku. Pokud budou ohlasy dostatečné, nebude již nic bránit k tomu, aby vznikl opravdový sporťák této automobilky.

Je ovšem i možné, že samotný model Alpine nevznikne, ale bude, jako v minulosti, odvozen od jiného modelu Renaultu. Zde se tedy nabízí, že Renault bude mít ve vlastní nabídce Lagunu Coupé a k tomu přidá vymazlenou a do sportovna dotaženou verzi Apline.

Pokud se vám to zdá jako sci-fi, pak je třeba připomenout, že Renault je vítězem posledních dvou sezón ve Formuli 1 a zkušenosti se supervýkonnými vozy má. Navíc jeho ostré modely, ať už Megane, nebo Clio patří bezesporu k tomu nejlepšímu v segmentu.

Navíc díky spojení s Nissanem má k dispozici technologie, které tak nemusí vyvíjet. Známý Skyline GT-R bude mít pořádný motor, který lze zužitkovat i v jiném sportovním voze.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků