Renault možná postaví opravdový supersport

Zhruba před rokem se objevily první informace o tom, že automobilka Renault chce zamířit i do vod třídy GT. Informace o modelu Coupé, které bude odvozeno od třetí generace modelu Laguna, se pomalu začínají naplňovat a pokud vše dobře dopadne zhruba do dvou let by měl být na trhu.

Tím to ovšem nemá končit. Renault totiž zvažuje reinkarnaci značky Alpine, která byla v minulosti opravdovým pojmem.

A právě supersport Alpine by se měl představit v podobně studie během příštího roku. Pokud budou ohlasy dostatečné, nebude již nic bránit k tomu, aby vznikl opravdový sporťák této automobilky.

Je ovšem i možné, že samotný model Alpine nevznikne, ale bude, jako v minulosti, odvozen od jiného modelu Renaultu. Zde se tedy nabízí, že Renault bude mít ve vlastní nabídce Lagunu Coupé a k tomu přidá vymazlenou a do sportovna dotaženou verzi Apline.

Pokud se vám to zdá jako sci-fi, pak je třeba připomenout, že Renault je vítězem posledních dvou sezón ve Formuli 1 a zkušenosti se supervýkonnými vozy má. Navíc jeho ostré modely, ať už Megane, nebo Clio patří bezesporu k tomu nejlepšímu v segmentu.

Navíc díky spojení s Nissanem má k dispozici technologie, které tak nemusí vyvíjet. Známý Skyline GT-R bude mít pořádný motor, který lze zužitkovat i v jiném sportovním voze.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků