Renault Megane už jezdí na ethanol

Automobilka Renault představila evropskou verzi svého lihového modelu Megane. Vůz, který se v brzké době objeví na evropských trzích, vychází z modelu, který již od roku 2004 brázdí silnice v zemi lihu zaslíbené, v Brazílii.

Evropská verze bude disponovat motorem 1,6 16V o výkonu 77 kW (105 k) a bude schopna spalovat jak čistý benzín, tak palivo E85, tak i jiná paliva s obsahem lihu do 85 procent. Je to sice trochu ústupek proti brazilské verzi, která umí jezdit i na čistý líh, ale evropské podmínky si více nežádají.

Velmi potěšující je i fakt, že takto upravený vůz bude proti benzínové verzi stát jen o 200 eur více. Nevýhodou je pak poměrně malá síť čerpacích stanic ve většině evropských zemích.

Klepněte pro větší obrázek
Renault Megane
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků