Renault Megane už jezdí na ethanol

Automobilka Renault představila evropskou verzi svého lihového modelu Megane. Vůz, který se v brzké době objeví na evropských trzích, vychází z modelu, který již od roku 2004 brázdí silnice v zemi lihu zaslíbené, v Brazílii.

Evropská verze bude disponovat motorem 1,6 16V o výkonu 77 kW (105 k) a bude schopna spalovat jak čistý benzín, tak palivo E85, tak i jiná paliva s obsahem lihu do 85 procent. Je to sice trochu ústupek proti brazilské verzi, která umí jezdit i na čistý líh, ale evropské podmínky si více nežádají.

Velmi potěšující je i fakt, že takto upravený vůz bude proti benzínové verzi stát jen o 200 eur více. Nevýhodou je pak poměrně malá síť čerpacích stanic ve většině evropských zemích.

Klepněte pro větší obrázek
Renault Megane
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků