Renault Megane už jezdí na ethanol

Automobilka Renault představila evropskou verzi svého lihového modelu Megane. Vůz, který se v brzké době objeví na evropských trzích, vychází z modelu, který již od roku 2004 brázdí silnice v zemi lihu zaslíbené, v Brazílii.

Evropská verze bude disponovat motorem 1,6 16V o výkonu 77 kW (105 k) a bude schopna spalovat jak čistý benzín, tak palivo E85, tak i jiná paliva s obsahem lihu do 85 procent. Je to sice trochu ústupek proti brazilské verzi, která umí jezdit i na čistý líh, ale evropské podmínky si více nežádají.

Velmi potěšující je i fakt, že takto upravený vůz bude proti benzínové verzi stát jen o 200 eur více. Nevýhodou je pak poměrně malá síť čerpacích stanic ve většině evropských zemích.

Klepněte pro větší obrázek
Renault Megane
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků