Renault Megane Sport D, první francouzský hot hatch s naftou

Francouzská automobilka Renault chystá ve spolupráci se svou sportovní divizí Renault Sport nový ostrý hatchback. Megane Sport D, jak se bude novinka jmenovat, dostane pod kapotu vyladěný dvoulitrový naftový agregát dCi, který bude disponovat výkonem 129 kW (175 k). Půjde tak o nejsilnější naftový dvoulitr v daném segmentu na trhu. Megane s tímto motorem zrychlí na stovku za slušných 7,5 s a dosáhne maximální rychlosti 225 km/h. Pro srovnání, konkurenční Golf 2,0 TDI o výkonu 125 kW (170 k) zvládne sprint na stovku za 8,2 s a dosáhne maximální rychlosti 220 km/h.

Megane Sport D bude těžit z benzínového hot hatche Megane Renault Sport, který ostrostí svého naladění patří na vrchol segmentu. Naftová verze nebude ovšem tak nekompromisní a bude více určena i pro běžný denní provoz. Novinka se objeví na trhu na počátku příštího roku. Do té doby si budou muset zákazníci vystačit s dalším novým a ostrým modelem Cliem GT, který dostane dvoulitrový benzínový motor o výkonu 103 kW (140 k) a na trh se dostane v říjnu letošního roku.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků