Renault Mégane R.S. Trophy-R spatřen na Ringu. Dočkáme se nového rekordu?

Renault se chystá na představení vůbec nejostřejší verze současného Méganu R.S.

Po vyladěném Méganu R.S. Trophy nám už zanedlouho Renault ukáže ještě ostřejší variantu Trophy-R. Novinka byla nyní zahlédnuta při natáčení na německém Nürburgringu, a to bez jakéhokoliv maskování. Automobilka zde totiž pracovala na propagačním videu a vypilovaný hatchback se dost možná pokoušel o nový rekord v kategorii předokolek.

Trophy-R samozřejmě přijede s ještě razantnějšími úpravami, které pomohou ostrý hatchback zrychlit v každém ohledu. Uvidíme však, zda se Renault schýlí také k vyladění 1,8litrového přeplňovaného čtyřválce, který již v dosavadním Trophy produkuje rovných 300 koní (220 kW) a 400 N.m točivého momentu (420 N.m s automatem).

Renault Mégane R.S. Trophy má českou cenu. Co všechno dostanete navíc?

Renault Mégane R.S. Trophy má českou cenu. Co všechno dostanete navíc?

Každopádně ale dojde na další úroveň odlehčování hmotnosti. Podobně jako v minulosti bychom tak čekali například odstranění zadních sedaček, možná použití zadních oken z plexiskla, uvedení ještě lehčích kol, přičemž k lepší ovladatelnosti pomohou i dále vyladěný podvozek, vyztužené šasi, silnější brzdy a další „maličkosti“.

S natáčením v „Zeleném pekle“ by přitom mohl Renault Sport opravdu koukat na stanovení nového rekordu pro produkční vozy s pohonem předních kol. Francouzská značka si v této kategorii opakovaně připisovala rekordní časy na Nürburgringu, v současnosti je ale nejrychlejší předokolkou Honda Civic Type R s časem 7:43,8 s.

Minitest Renault Megane 1.3 TCe EDC 103 kW: Malá motorová revoluce

Minitest Renault Megane 1.3 TCe EDC 103 kW: Malá motorová revoluce

Vůbec bychom se tedy nedivili, kdyby Trophy-R již rekordní čas zajel a Renault v tuto chvíli pouze pracuje na marketingové části uvedení nové nejrychlejší předokolky na „ringu“. Přesné datum uvedení novinky ale zatím ještě neznáme.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

dnes | Jan Mička | 42 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků