Renault Megane R.S. Trophy-R si podrobil Nürburgring. Překonal čas všech předokolek

Držet se zavedených tradic se rozhodl i Renault. Proto svůj nejnovější výtvor vzal na Nürburgring, aby jej podrobil nejtěžší zkoušce. A vyšlo to.

Před pár týdny jsme se seznámili s novým Meganem R.S. Trophy, ostrým hatchbackem, který oproti standardnímu R.S. nenabídne tolik univerzálnosti, ale je určený spíše pro hardcorovější řidiče. Vrcholem potravního řetězce ostrých diamantů ale není.

První jízda s Renaultem Megane R.S. Trophy: Když to máte rádi tvrdě

První jízda s Renaultem Megane R.S. Trophy: Když to máte rádi tvrdě

Nad ním totiž sedí ještě R.S Trophy-R. K dispozici má těch samých 300 koní jako běžné Trophy, jen je díky odtučňovací kůře o 130 kg lehčí. Má také vylepšenou aerodynamiku a ještě více okruhově laděný podvozek.

Za pomoci partnerů, jako jsou Akrapovič, Brembo, Bridgestone, Öhlins nebo Sabelt tak stvořili okruhovou střelu, která si to ještě před oficiální premiérou vyrazila rozdat se Zeleným peklem. A povedlo se to, padl totiž čas 7:40,1, což je rekord mezi předokolkami. Čas platí pro délku trati 20,600 km. Celou délku 20.832 km pak zvládl za 7:45,389.

Renault Megane dostal nový naftový motor. Čtyřválec 1.7 dCi má 150 koní a automat

Renault Megane dostal nový naftový motor. Čtyřválec 1.7 dCi má 150 koní a automat

Rekordní Megane byl již od začátku stavěn jako skoro závodní auto. Nelze se tak divit, že je o téměř deset sekund rychlejší než minulé R.S. Trophy-R. K oficiálnímu představení vozu dojde již tento pátek. Do prodeje půjde na konci letošního roku a vznikne pouze několik set kusů.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků