Renault Logan eco2: zelená studie

Ani ultralevný Logan nemusí znečišťovat ovzduší ve velkém. Právě to chce dokázat automobilka Renault verzí eco2.
Renault Logan eco2: zelená studie

Francouzská automobilka Renault představí na Michelin challenge Bidendum v Šanghaji studii, která je odvozena od modelu Dacia Logan. Studie sice ponese název Renault Logan eco2, ale to z důvodu, že techniku vylepšila právě automobilka Renault.

Studie dostala pod kapotu naftový čtyřválec 1,5 dCi o výkonu 63 kW (86 k), který prošel řadou úprav a ve finále je schopen spalovat a plně využít bionaftu B30.

Další úpravy pak spočívaly v optimalizaci motorových dílů. Přepracované jsou tak písty a vstřikování, což se odrazilo na snížení spotřeby. Také díky instalaci převodovky s delšími převody došlo ke snížení spotřeby, jelikož není třeba motor tolik vytáčet.

Aby bylo dosaženo co nejmenšího odporu vzduchu, použil Renault aerodynamickou sadu, která snížila výsledné Cx až na 0,29. Nižší spotřeby se dosáhlo také použitím pneumatik Michelin Pure s nízkým valivým odporem.

Ve finále tak Renault Logan eco2 spotřebuje jen 3,8 l nafty na 100 km a zcela tak smazává výhody hybridů, které spojují naftový motor a elektromotor. Tedy alespoň na první pohled...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Renault Logan eco2
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků