Renault Logan eco2: zelená studie

Ani ultralevný Logan nemusí znečišťovat ovzduší ve velkém. Právě to chce dokázat automobilka Renault verzí eco2.
Renault Logan eco2: zelená studie

Francouzská automobilka Renault představí na Michelin challenge Bidendum v Šanghaji studii, která je odvozena od modelu Dacia Logan. Studie sice ponese název Renault Logan eco2, ale to z důvodu, že techniku vylepšila právě automobilka Renault.

Studie dostala pod kapotu naftový čtyřválec 1,5 dCi o výkonu 63 kW (86 k), který prošel řadou úprav a ve finále je schopen spalovat a plně využít bionaftu B30.

Další úpravy pak spočívaly v optimalizaci motorových dílů. Přepracované jsou tak písty a vstřikování, což se odrazilo na snížení spotřeby. Také díky instalaci převodovky s delšími převody došlo ke snížení spotřeby, jelikož není třeba motor tolik vytáčet.

Aby bylo dosaženo co nejmenšího odporu vzduchu, použil Renault aerodynamickou sadu, která snížila výsledné Cx až na 0,29. Nižší spotřeby se dosáhlo také použitím pneumatik Michelin Pure s nízkým valivým odporem.

Ve finále tak Renault Logan eco2 spotřebuje jen 3,8 l nafty na 100 km a zcela tak smazává výhody hybridů, které spojují naftový motor a elektromotor. Tedy alespoň na první pohled...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Renault Logan eco2
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků