Renault Logan eco2: zelená studie

Ani ultralevný Logan nemusí znečišťovat ovzduší ve velkém. Právě to chce dokázat automobilka Renault verzí eco2.
Renault Logan eco2: zelená studie

Francouzská automobilka Renault představí na Michelin challenge Bidendum v Šanghaji studii, která je odvozena od modelu Dacia Logan. Studie sice ponese název Renault Logan eco2, ale to z důvodu, že techniku vylepšila právě automobilka Renault.

Studie dostala pod kapotu naftový čtyřválec 1,5 dCi o výkonu 63 kW (86 k), který prošel řadou úprav a ve finále je schopen spalovat a plně využít bionaftu B30.

Další úpravy pak spočívaly v optimalizaci motorových dílů. Přepracované jsou tak písty a vstřikování, což se odrazilo na snížení spotřeby. Také díky instalaci převodovky s delšími převody došlo ke snížení spotřeby, jelikož není třeba motor tolik vytáčet.

Aby bylo dosaženo co nejmenšího odporu vzduchu, použil Renault aerodynamickou sadu, která snížila výsledné Cx až na 0,29. Nižší spotřeby se dosáhlo také použitím pneumatik Michelin Pure s nízkým valivým odporem.

Ve finále tak Renault Logan eco2 spotřebuje jen 3,8 l nafty na 100 km a zcela tak smazává výhody hybridů, které spojují naftový motor a elektromotor. Tedy alespoň na první pohled...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Renault Logan eco2
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 28 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků