Renault láká na IAA Mnichov. Čeká nás elektrický Mégane i sedmimístná Dacia

Na chystaný veletrh mobility si Renault připravil hned několik novinek a výstavních premiér. I rumunská Dacia ale cítí v akci příležitost se ukázat.

Letošní veletrh IAA Mobility v Mnichově se otevírá pro veřejnost již 7. září. Jak již název vypovídá, organizátoři akci již nenazývají jako autosalon, ale jako veletrh mobility. Hlavním zaměřením je totiž elektrifikace a alternativní způsoby dopravy blízké budoucnosti. Automobilky tak průběžně informují, co to pro ně znamená a s čím se přijedou pochlubit.

Se svými plány se nyní k ostatním připojuje i francouzský Renault. Největší pecku propálí příhodně hned v novinářský den 6. září. Světovou premiéru si zde odbude čistě elektrický Renault Mégane E-Tech 100% Electric, o jehož příchodu se již delší dobu mluví. Podle šéfa automobilky Luca di Meo bude novinka z 95% shodná s konceptem eVision.

I v dalších dnes ale bude mít Renault co nabídnout. Den nato, tedy 7. září, je v plánu ukázat veřejnosti žhavou retro novinku R5 Prototype. Nebude ale sama, společně s ní se ukáže i dalších pět významných kousků Renaultu 5. Automobilka nám bude chtít zřejmě osobně ukázat, jak spojuje minulost s budoucností.

Zároveň se máme 8. září těšit na proměnu stánku na expozici nové mobility. Zatím ale nevíme, co si pod tím představit. Důležité však také je, že na IAA Mnichov nezanevřela ani Dacia. Ta nám představí novou identitu a nové firemní barvy. Čeká nás prý originální expozice a především výstavní premiéra nového 7místného víceúčelového vozu. Jeho podobu nám ale vyzradí už 3. září, takže přesně víme, do čeho půjdeme.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Váš názor Další článek: James May si nechal buginu, s níž projel Namibii. Po The Grand Tour ji zrenovoval

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,