Renault Laguna: Výkonnější diesel

Pokud vám současných 120 dieselových koní pod kapotou Laguny nestačí, pak právě pro vás je určena zpráva o novém motoru o výkonu 150 ks (110 kW).
Renault Laguna: Výkonnější diesel
Nový vznětový čtyřválec pod kapotou Renaultu Laguna má objem 2 188 cm3 a využívá přímé vstřikování common-rail. Prodejní označení motoru, který vychází z pohonné jednotky poprvé představené v roce 2000, je 2.2 dCi. Motor je spojen se šestistupňovou manuální převodovkou, která na přední kola přenáší točivý moment vrcholící hodnotou 320 Nm  v rozmezí od 1 750 do 3 000 ot./min.

Použití šestistupňové převodovky umožňuje lépe využít výkonový potenciál vznětového motoru. Převodové stupně jsou lépe „naladěny“. Šestý převodový stupeň se také pozitivně projeví na průměrné Klepněte pro větší obrázekspotřebě. Laguna 2.2 dCi se průměru spokojí s 6,3 litru nafty na sto ujetých kilometrů.

Výkon motoru a točivý moment je nejlépe doplnit údaji o „živosti“. Laguna dosáhne maximální rychlost 215 km/h, z 0 na 100 km/h zrychlí za 9,8 vteřiny. Jeden kilometr s pevným startem zvládne za 30,8 vteřiny.

Všechny ostatní ostatní parametry, jako jsou stupně výbavy, ať příplatkové či standardní, jsou shodné s ostatními modely Laguny.

Kdy se Laguna 2.2 dCi dostane na český trh zatím není známo. Jakmile se tak stane, tak vás budeme informovat.
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků