Renault Laguna s čistým nafťákem

Renault začne prodávat svou Lagunu s motorem 2.2 dCi ve verzi s fitrem pevných částic. S tímto upraveným motorem bude mít Laguna maximální výkon 103 kW a točivý moment dosáhne na hodnotu 320 Nm. Spotřebu je docela vysoká, 6,8 l na sto km (Grandtour 6,9 l), zrychlení na stovku zvládne vůz za 9,9 s (Grandtour 10,1 s), maximálka pak činí 210 km/h (Grandtour 207 km/h). Je tedy patrné, že jednotlivé parametry se nepatrně zhoršily: klesl výkon, vzrostla spotřeba, zhoršila se dynamika. Na druhou stranu za autem nikdy neuvidíte černý kouř.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků