Renault Laguna III, nová generace oficiálně (nové info)

Francouzská automobilka Renault představí novou generaci laguny na přelomu září a října letošního roku na frankfurtském autosalonu. Díky tiskové zprávě, kterou automobilka zveřejnila, známe i základní specifikace vozu.

Nová Laguna bude ve verzi liftback měřit na délku 4 690 mm, tedy o výrazných 92 mm více, než kolik měří současná generace. I přes nárůst rozměrů by měla poklesnout hmotnost a to v průměru o 15 kg.

Pod kapotou se pak objeví jak zcela nové agregáty, tak i motory ze současné Laguny. Důraz je u nové generace kladen hlavně na naftové agregáty. Nově se pod kapotou objeví naftový čtyřválec 1,5 dCi o výkonu 81 kW (110 k) a také nový 2,0 dCi o výkonech 96, 110 a 127 kW, tedy 130, 150 a 173 k.

Benzínové motory pak zastoupí atmosférický čtyřválec 2,0 16V o výkonu 103 kW (140 k) a přeplňovaný čtyřválec 2,0T o výkonu 125 kW (170 k).

Tím ovšem nabídka motorů končit nebude. Po uvedení na trh by měly nabídku doplnit další.

O přenos výkonu na přední kola se pak bude starat šestistupňová manuální převodovka a pro vybrané motory bude dostupný i šestistupňový automat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Renault Laguna III
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků