Renault Laguna Coupe dostane motory z jiné planety

Automobilka Renault hodlá pro své kupé, odvozené od nové generace Laguny, nachystat velmi zajímavé motory. Ty by měly svými parametry konkurovat tomu nejlepšímu na trhu.

I když se původně hovořilo o nasazení poměrně malých čtyřválců, nyní to vypadá tak, že to důležité se odehraje se šesti válci, které časem doplní menší čtyřválec pro spořílky, kteří touží hlavně po designu a hledí na každou korunu.

Laguna Coupe se tedy bude pyšnit šestiválcem o objemu 3 litry, který bude spalovat naftu. Tento agregát bude hned ve dvou výkonnostních variantách a to se 170 kW (231 k) a 195 kW (265 k). Točivé momenty pak budou mít hodnotu 450, resp. 550 Nm v opravdu solidním pásmu od 1700 do 2800 ot/min. V obou případech půjde o zcela nový motor, který bude přeplňován jen jedním turbem.

Benzín pak zastoupí inovovaný šestiválec o objemu 3,5 l s výkonem 177 kW (240 k) a točivým momentem 330 Nm.

Oba agregáty pak budou plnit budoucí emisní normu Euro 5 a budou se chlubit také velmi nízkou spotřebou s ohledem na svou velikost a výkon, který poskytují.

Laguna Coupe se tak může stát velmi zajímavým vozem, protože k této dávce výkonu je třeba započítat i aktivní řízení všech kol Active Drive, které bylo před nedávnem testováno a klasická Laguna ve slalomu za sebou nechala Porsche.

Tip: O aktivním řízení Active Drive si můžete přečíst zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Renault Laguna Coupé

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků