Renault Laguna Coupe dostane motory z jiné planety

Automobilka Renault hodlá pro své kupé, odvozené od nové generace Laguny, nachystat velmi zajímavé motory. Ty by měly svými parametry konkurovat tomu nejlepšímu na trhu.

I když se původně hovořilo o nasazení poměrně malých čtyřválců, nyní to vypadá tak, že to důležité se odehraje se šesti válci, které časem doplní menší čtyřválec pro spořílky, kteří touží hlavně po designu a hledí na každou korunu.

Laguna Coupe se tedy bude pyšnit šestiválcem o objemu 3 litry, který bude spalovat naftu. Tento agregát bude hned ve dvou výkonnostních variantách a to se 170 kW (231 k) a 195 kW (265 k). Točivé momenty pak budou mít hodnotu 450, resp. 550 Nm v opravdu solidním pásmu od 1700 do 2800 ot/min. V obou případech půjde o zcela nový motor, který bude přeplňován jen jedním turbem.

Benzín pak zastoupí inovovaný šestiválec o objemu 3,5 l s výkonem 177 kW (240 k) a točivým momentem 330 Nm.

Oba agregáty pak budou plnit budoucí emisní normu Euro 5 a budou se chlubit také velmi nízkou spotřebou s ohledem na svou velikost a výkon, který poskytují.

Laguna Coupe se tak může stát velmi zajímavým vozem, protože k této dávce výkonu je třeba započítat i aktivní řízení všech kol Active Drive, které bylo před nedávnem testováno a klasická Laguna ve slalomu za sebou nechala Porsche.

Tip: O aktivním řízení Active Drive si můžete přečíst zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Renault Laguna Coupé

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků