Renault Laguna Coupe dostane motory z jiné planety

Automobilka Renault hodlá pro své kupé, odvozené od nové generace Laguny, nachystat velmi zajímavé motory. Ty by měly svými parametry konkurovat tomu nejlepšímu na trhu.

I když se původně hovořilo o nasazení poměrně malých čtyřválců, nyní to vypadá tak, že to důležité se odehraje se šesti válci, které časem doplní menší čtyřválec pro spořílky, kteří touží hlavně po designu a hledí na každou korunu.

Laguna Coupe se tedy bude pyšnit šestiválcem o objemu 3 litry, který bude spalovat naftu. Tento agregát bude hned ve dvou výkonnostních variantách a to se 170 kW (231 k) a 195 kW (265 k). Točivé momenty pak budou mít hodnotu 450, resp. 550 Nm v opravdu solidním pásmu od 1700 do 2800 ot/min. V obou případech půjde o zcela nový motor, který bude přeplňován jen jedním turbem.

Benzín pak zastoupí inovovaný šestiválec o objemu 3,5 l s výkonem 177 kW (240 k) a točivým momentem 330 Nm.

Oba agregáty pak budou plnit budoucí emisní normu Euro 5 a budou se chlubit také velmi nízkou spotřebou s ohledem na svou velikost a výkon, který poskytují.

Laguna Coupe se tak může stát velmi zajímavým vozem, protože k této dávce výkonu je třeba započítat i aktivní řízení všech kol Active Drive, které bylo před nedávnem testováno a klasická Laguna ve slalomu za sebou nechala Porsche.

Tip: O aktivním řízení Active Drive si můžete přečíst zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Renault Laguna Coupé

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků