Renault Koleos má po modernizaci. Dostal dva nové diesely a novou techniku

Vlajková loď značky Renault, která se lehce dotýká spodní hrany prémie, se dočkala faceliftu. Má teď k luxusním vozům ještě blíž.

Nový Renault Koleos se dočkal řádné modelové péče. Vítanou novinkou je dvojice nových motorů, oba spalují naftu. Tím prvním je jednotka Blue dCi 150, jedna-osmička s výkonem 110 kW (150 koní) a točivým momentem 340 N.m.

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Druhou jednotkou je silnější Blue dCi 190 s výkonem 140 kW (190 koní) a točivým momentem 380 N.m. Oba motory jsou spárovány s automatickou převodovkou Xtronic CVT. Slabší verze si musí vystačit s pohonem přední nápravy, silnější se pak dodává se systémem All Mode 4x4-i.

Novinku poznáte podle lehkého make-upu na spodní částí předního nárazníku. LED světlomety Pure Vision jsou nyní standardem. Novinkou jsou i dvoubarevná kola a tmavě vínová metalíza Vintage Red pro karoserii. Zajímavým detailem je větší zadní prostřední brzdové světlo s 3D efektem.

Ze spojení FCA a Renaultu nic nebude. Důvodem je politická situace ve Francii

Ze spojení FCA a Renaultu nic nebude. Důvodem je politická situace ve Francii

Vylepšený byl i infotainment R-link 2, který nyní podporuje telefonní rozhraní přes celou obrazovku. Funguje to pro obě velikosti, 7 i 8,7 palce. Nový Koleos můžete vedle již známých výbav, kterým vévodí luxusní Initiale Paris, pořídit i v paketu GT Line. K prvním zákazníkům v Evropě by měla novinka dorazit v říjnu letošního roku.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků