Renault Koleos má po modernizaci. Dostal dva nové diesely a novou techniku

Vlajková loď značky Renault, která se lehce dotýká spodní hrany prémie, se dočkala faceliftu. Má teď k luxusním vozům ještě blíž.

Nový Renault Koleos se dočkal řádné modelové péče. Vítanou novinkou je dvojice nových motorů, oba spalují naftu. Tím prvním je jednotka Blue dCi 150, jedna-osmička s výkonem 110 kW (150 koní) a točivým momentem 340 N.m.

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Druhou jednotkou je silnější Blue dCi 190 s výkonem 140 kW (190 koní) a točivým momentem 380 N.m. Oba motory jsou spárovány s automatickou převodovkou Xtronic CVT. Slabší verze si musí vystačit s pohonem přední nápravy, silnější se pak dodává se systémem All Mode 4x4-i.

Novinku poznáte podle lehkého make-upu na spodní částí předního nárazníku. LED světlomety Pure Vision jsou nyní standardem. Novinkou jsou i dvoubarevná kola a tmavě vínová metalíza Vintage Red pro karoserii. Zajímavým detailem je větší zadní prostřední brzdové světlo s 3D efektem.

Ze spojení FCA a Renaultu nic nebude. Důvodem je politická situace ve Francii

Ze spojení FCA a Renaultu nic nebude. Důvodem je politická situace ve Francii

Vylepšený byl i infotainment R-link 2, který nyní podporuje telefonní rozhraní přes celou obrazovku. Funguje to pro obě velikosti, 7 i 8,7 palce. Nový Koleos můžete vedle již známých výbav, kterým vévodí luxusní Initiale Paris, pořídit i v paketu GT Line. K prvním zákazníkům v Evropě by měla novinka dorazit v říjnu letošního roku.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků