Renault Koleos, francouzské SUV jde do výroby

Je to něco přes rok, co francouzská automobilka Renault představila studii svého SUV modelu Koleos. Středně velké SUV s délkou 4 520 mm se pak mělo v produkční verzi utkat s tradičními zástupci jako je Honda CR-V, Toyota RAV4 a nově i s VW Tiguan.

Studie Koleosu vznikla v dílně korejské divize Renaultu a po designové stránce to není na vozu vůbec poznat. Každopádně místo vzniku studie se podepsalo i na místě, kde se bude vůz vyrábět.

Tip: Představení studie Koleos naleznete zde.

Automobilka totiž v uplynulých dnech zahájila výrobu tohoto vozu v korejském závodě Renault Samsung. Renault plánuje, že ročně zde vyrobí přes 100 000 kusů tohoto SUV, který se bude jednak prodávat na tomto trhu, ale bude mířit hlavně do Evropy.

U nás by se pak měl objevit zhruba v květnu příštího roku s tím, že finální představení by mělo proběhnout na březnovém autosalonu v Ženevě.

Pokud Renault nasadí tradičně solidní cenu, pak lze očekávat, že vůz se bude prodávat velmi dobře. Technika byla již u studie na vysoké úrovni a po stránce designu působí vůz velmi sympaticky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Renault Koleos
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků