Renault Kangoo Van je nyní i v elektrické verzi. Ujede 300 km a neomezuje prostor

Renault svým zákazníkům již v březnu slíbil elektrickou variantu užitkového modelu Kangoo Van. Nyní se oficiálně představuje a už příští jaro může být u vás doma.

Renault Kangoo Van E-TECH Electric se oficiálně představuje jako elektrická verze užitkového vozu Renault Kangoo. Vůz se začne v Evropě prodávat na jaře příštího roku a slibuje dojezd na jedno nabití až 300 kilometrů, a to díky 45kWh akumulátoru. Auto si umí na nabíječkách odebrat 11 až 80 kW. Z domácího wallboxu se auto nabije z 15 na 80 % za 3 hodiny a 50 minut.

Elektrické Kangoo pohání elektromotor o výkonu 90 kW (122 koní) a točivém momentu 245 N.m. Pro dosažení co nejlepšího dojezdu se ale doporučuje režim Eco, který výkon vozu omezí. Systém auta podporuje rekuperační brzdění ve třech úrovních, mezi kterými si řidič může vybrat.

Z hlediska využitelnosti je na tom elektrická verze stejně jako ty spalovací, včetně absence sloupku na pravé straně, díky čemuž lze po otevření dveří spolujezdce a bočních dveřích získat vstupní otvor o šířce 1,45 metru. Celková hmotnost nákladu může činit až 600 kg a maximální hmotnost přívěsu je 1500 kg.

Nabídku později doplní i varianta s delším rozvorem, která pojme 4,9 m3 nákladu o celkové hmotnosti 800 kg. Dobré je také zmínit, že auto disponuje tepelným čerpadlem. Kangoo Van Electric se skládá ve Francouzském Maubeuge a elektromotory vznikají v Normandii. 

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Diskuze (1) Další článek: Hyundai láká na chystaný Ioniq 7. Koncept elektrického SUV odhalí už brzy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,