Renault Kangoo: Nově jako 4x4

Prvním krůčkem Renaultu do kategorie SUV byl Scénic RX4. Druhým krůčkem se stává Kangoo 4x4.
Renault Kangoo: Nově jako 4x4

Kangoo 4x4 kombinuje klady řady Kangoo s výhodami SUV. Mezi hlavní přednosti řady Kangoo patří úložný prostor 550 až 2500 litrů a to při celkové délce pod 4 metry.

Kangoo 4x4 poznáme podle robustnějších předních i zadních nárazníků, ochranné lyžiny motoru, zesílenými podběhy kol a plastovým obložením blatníků. Ve „stylu“ off-road je to i design kol. A to jak v případě plechových 15“ disků, tak litých kol nesoucích označení Galion.

Pod kapotou můžeme najít jeden zážehový a jeden vznětový motor. První z nich je zážehový čtyřválec 1.6 o výkonu 95 ks (při 5 000 ot./min), který disponuje točivým momentem 148 Nm při 3 750 ot./min. Průměrná spotřeba je 8,6 l na 100 km.

Druhým motorem je vznětový čtyřválec 1.9 dCi. Tento motor je vybavený systém vysokotlakého vstřikování paliva common-rail a jeho výkon byl upraven na 80 ks při 4 000 ot./min. Točivý moment 180 Nm, který je k dispozici již od 2000 ot./min., bude hlavní devizou pro bezproblémovou jízdu, zejména v obtížných podmínkách. Průměrná spotřeba je 7 litrů nafty na sto ujetých kilometrů.

Nejdůležitější u této verze je však systém pohonu 4x4. Připojení zadní nápravy probíhá samočinně, bez zásahu řidiče a vždy, když přední kola začnou prokluzovat. Děje se tak prostřednictvím adaptivní hydraulické spojky. Poměr mezi předními a zadními koly se řídí podle podmínek provozu. Na přední kola navíc dohlíží systém ASR, který eliminuje všechny náznaky prokluzu přední kol.

Kangoo 4x4 se bude nabízet ve dvou stupních výbavy, Authentique a Altica. Ve výbavě Kangoo Authentique 4x4 najdeme ABS, brzdový asistent, ASR, přední airbagy, imobilizér, automatické zamykání dveří, dálkově ovládané centrální zamykání, posilovač řízení a další prvky.

Výbava Altica 4x4 nabízí navíc například dělená zadní sedadla, elektricky ovládaná přední okna, reflexní čelní okno, autorádio s přehrávačem kazet a 4 reproduktory.

Kangoo 4x4 je automobil určený především pro profesionální zákazníky z řad poštovních společností, obchodníků, distributorů. Zvláště pak pro ty, kteří často pracují v obtížněji přístupném terénu.

Klepněte pro větší obrázek

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků