Renault je lídrem prodeje elektromobilů v Evropě. Za rok prodal skoro 100 tisíc vozů

Francouzská automobilka se podělila o zajímavá čísla z prodeje svých elektromobilů.

Renault oznamuje, že do konce letošního listopadu navýšil za uběhlý rok počet registrací svých čistě elektrických vozidel o celých 80 %, ve srovnání s rokem předchozím. Na trhu Evropy tak nyní působí jako lídr v prodeji elektromobilů. Za uvedené časové období prodala francouzská značka 95.985 vozů. A na samotném vrcholu stojí hatchback Zoe.

Renault Koleos čekají lehké novinky. Má pro vás nové dekory a umí cupitat z kopce

Renault Koleos čekají lehké novinky. Má pro vás nové dekory a umí cupitat z kopce

Nový Renault Zoe se představil s aktualizovanou technikou v létě 2019 a doteď zůstává nejprodávanějším elektromobilem v Evropě. Od ledna 2020 se ho prodalo přes 84.000 kusů a Renault dodává, že nejvíce popularity se mu dostává na trzích domácí Francie, poté Německa, Itálie, Španělska a Portugalska. Od uvedení modelové řady v roce 2012 se Zoe dodnes prodalo přes 268.000 kusů.

Ve Velké Británii je zase Zoe nejlépe prodávaným elektromobilem ve své třídě s navýšením prodejů o 145 % ve srovnání s rokem 2019. Jak byste očekávali, v České republice není o Zoe takový zájem, podle statistik Svazu Dovozců Automobilů se u nás do konce listopadu prodalo 113 kusů. Mezi malými auty na elektřinu samozřejmě zářila ve stejném období již neprodávaná Škoda Citigoe iV (924 kusů).

Nová studie Renaultu říznutá kyberpunkem otevírá dveře novému modelu. Zaujme vás?

Nová studie Renaultu říznutá kyberpunkem otevírá dveře novému modelu. Zaujme vás?

Kangoo Z.E. zapadá do statistik Renaultu jako nejlépe prodávaná malá dodávka na elektřinu, a to již od roku 2010, kdy vlastně neměla žádnou konkurenci. Za uplynulý rok uvádí značka registraci 8498 kusů, zatímco od roku 2010 se v Evropě prodalo celkem 57.595 kusů. Zbytek poté vyplňují Renault Twizzy Z.E. a větší „užitkáč“ Master Z.E.

Ačkoliv Renaultu dýchá na záda zbrojící konkurence od koncernu VW, na cestě elektrických aut v Evropě nebude chtít francouzská automobilka polevit. Nedávno se nám představil koncept elektrického Meganu a do budoucna Renault plánuje i pár nových SUV na baterky.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Dnes je díky spojení s Nissanem třetí největší autoskupinou na světě.

Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

dnes | Richard Herbich | 8 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 75 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků