Renault hodlá novým roadsterem zatopit Mazdě MX-5

Francouzská automobilka Renault potvrdila, že do roku 2009 plánuje vyrobit dvojmístný roadster, který můžeme považovat za nástupce ne příliš úspěšného modelu Sport Spider. Dle automobilky, by ale tenhle vůz mohl být poměrně velkou konkurencí pro Mazdu MX-5. Tvrzení je to odvážné, neboť jednomu z nejúspěšnějších roadsterů své třídy se konkuruje skutečně těžko.

Jisté spekulace však padly i ohledně místa prodejů, dle magazínu AutoExpres by se nový model mohl vyvážet i do USA. Podle některých informací by roadster měl disponovat čtyřválcem o objemu 2,0 l, jaký se teď používá ve sportovním Cliu Sport.

Design vozu by měl být velmi podobný konceptu Wing z roku 2004, můžeme teda očekávat hranaté a velice „avantgardní“ tvary. Vůz by se taky měl stát novou vlajkovou lodí automobilové divize Renault-Sport.

Klepněte pro větší obrázek
Že by nový Renault Roadster?
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků