Renault hodlá novým roadsterem zatopit Mazdě MX-5

Francouzská automobilka Renault potvrdila, že do roku 2009 plánuje vyrobit dvojmístný roadster, který můžeme považovat za nástupce ne příliš úspěšného modelu Sport Spider. Dle automobilky, by ale tenhle vůz mohl být poměrně velkou konkurencí pro Mazdu MX-5. Tvrzení je to odvážné, neboť jednomu z nejúspěšnějších roadsterů své třídy se konkuruje skutečně těžko.

Jisté spekulace však padly i ohledně místa prodejů, dle magazínu AutoExpres by se nový model mohl vyvážet i do USA. Podle některých informací by roadster měl disponovat čtyřválcem o objemu 2,0 l, jaký se teď používá ve sportovním Cliu Sport.

Design vozu by měl být velmi podobný konceptu Wing z roku 2004, můžeme teda očekávat hranaté a velice „avantgardní“ tvary. Vůz by se taky měl stát novou vlajkovou lodí automobilové divize Renault-Sport.

Klepněte pro větší obrázek
Že by nový Renault Roadster?
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků