Renault hodlá novým roadsterem zatopit Mazdě MX-5

Francouzská automobilka Renault potvrdila, že do roku 2009 plánuje vyrobit dvojmístný roadster, který můžeme považovat za nástupce ne příliš úspěšného modelu Sport Spider. Dle automobilky, by ale tenhle vůz mohl být poměrně velkou konkurencí pro Mazdu MX-5. Tvrzení je to odvážné, neboť jednomu z nejúspěšnějších roadsterů své třídy se konkuruje skutečně těžko.

Jisté spekulace však padly i ohledně místa prodejů, dle magazínu AutoExpres by se nový model mohl vyvážet i do USA. Podle některých informací by roadster měl disponovat čtyřválcem o objemu 2,0 l, jaký se teď používá ve sportovním Cliu Sport.

Design vozu by měl být velmi podobný konceptu Wing z roku 2004, můžeme teda očekávat hranaté a velice „avantgardní“ tvary. Vůz by se taky měl stát novou vlajkovou lodí automobilové divize Renault-Sport.

Klepněte pro větší obrázek
Že by nový Renault Roadster?
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků