Renault Ellypse: další neuvěřitelný koncept francouzské automobilky

Zdá se, že Renault nabral zcela nový směr v designu. To, co začalo modelem avantime, pokračovalo vel satisem a novým meganem, nyní vyvrcholilo konceptem Ellypse. Ten byl představen včera oficiálně představen tiskovou zprávou i spoustou fotografií. Vzhledem k tomu, že o ellypsu připravujeme článek, následují jen stručné informace o osm fotografií.

Ellypse je auto velikostí podobné zhruba cliu, přitom uvnitř najdete dostatek místa jako ve vozech typu MPV. Díky absenci středového sloupku (jako u avantimu) a netradičnímu otevírání dveří je velmi usnadněn nástup do auta, ato zejména cestujícím na zadních sedadlech. Vůbec sedadla jsou velmi zajímavá, lze je velmi snadno elektricky polohovat a kromě toho je možné je zcela schovat do podlahy a vytvořit tak ložný prostor pro dvě osoby! Zkrátka MPV jak má být, jen trošku menší. Palubní deska se pak přestěhovala do středového sloupku tak, jak u nového espacu či avantimu.

Zkrátka ellypse zcela převrací chápání současného automobilu, proto se mu budeme věnovat v samostatném článku v pondělním vydání. Nyní se už jen pokochojte několika fotografiemi.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků