Renault Clio Sport od září na českém trhu (česká cena)

Clio Sport, ostrý hatchback francouzské automobilky Renault, se dočká již v září začátku svého prodeje v České republice. Za velmi výkonný hatchback kategorie malých vozů zaplatíte nemalých 705 000 Kč v základní verzi a se standardní výbavou, což je cena na úrovni obdobně výkonných vozů nižší střední třídy.

Tip: Podrobné představení Clia Sport si můžete přečíst zde.

Clio Sport je mj. zajímavý i tím, že k dosažení dvou set koní z dvoulitrového motoru nepoužívá přeplňování. Jedná se tak o atmosférický motor, který dodá výkon 147 kW (200 k) a točivý moment 215 Nm. S tímto motorem Clio Sport zrychlí na stovku za 6,9 s a dosáhne maximální rychlosti 215 km/h. Právě atmosférický motor má přinést řidiči daleko sportovnější vyžití, menší rozměry a hmotnost pak mnohem větší mrštnost a agilitu.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků