Renault Clio Grandtour R.S. existuje a je na prodej! Takto ostrý unikát vznikal

Server RNews.cz informoval na svých facebookových stránkách o zajímavém projektu německého dealerství vozů Renault. Z výsledku si musí lámat hlavu i samotná automobilka.

Renault sice příchod ostrého Clia Grandtour zvažoval, ale oficiálně k němu nikdy nedošlo. Takový zběsilý malý kombík by byl tehdy dobrou alternativou k Škodě Fabia Combi RS druhé generace. Lidské fantazii se ale meze nekladou. Německý dealer Renault Walter Franke proto vzal obyčejné Clio Grandtour a Clio R.S. a pustil do práce.

Nový Renault Clio má české ceny a výbavy. Konkurenti by se měli zamyslet

Nový Renault Clio má české ceny a výbavy. Konkurenti by se měli zamyslet

Malé kombi kompletně odstrojil a zpět šla místo původních dílů armáda komponent z dílen divize R.S. Nešlo jen o motor 1.6 TCe o výkonu 220 koní, převodovku EDC6, nápravy nebo výfukový systém Akrapovič. Dealerství si dalo práci i s kompletní kabeláží a interiérem. Dá se tedy říct, že takhle by to vypadalo, kdyby se v Renaultu rozhodli tento vůz před šesti lety opravdu postavit.

Nový Renault Mégane R.S. Trophy-R do detailu: 300 koní zůstává, pryč je 130 kg

Nový Renault Mégane R.S. Trophy-R do detailu: 300 koní zůstává, pryč je 130 kg

Dealer Renault Walter Franke svůj ojedinělý výtvor prodává. Cení se jej samozřejmě vysoko - na výrobu padly dva kompletní automobily a mohl na něm ruce nechat. Jediné kombi z divize R.S. tak vyjde na 940.000 Kč. Jen pro srovnání, větší Megane R.S. začíná na částce 740.900 Kč.

K unikátnímu výtvoru je ještě nutné podotknout, že veškeré úpravy jsou homologované u německé Dekry a vůz tak může na silnice. Tak co, necháte si to projít hlavou?

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Dnes je díky spojení s Nissanem třetí největší autoskupinou na světě.

Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků