Renault Clio Grandtour R.S. existuje a je na prodej! Takto ostrý unikát vznikal

Server RNews.cz informoval na svých facebookových stránkách o zajímavém projektu německého dealerství vozů Renault. Z výsledku si musí lámat hlavu i samotná automobilka.

Renault sice příchod ostrého Clia Grandtour zvažoval, ale oficiálně k němu nikdy nedošlo. Takový zběsilý malý kombík by byl tehdy dobrou alternativou k Škodě Fabia Combi RS druhé generace. Lidské fantazii se ale meze nekladou. Německý dealer Renault Walter Franke proto vzal obyčejné Clio Grandtour a Clio R.S. a pustil do práce.

Nový Renault Clio má české ceny a výbavy. Konkurenti by se měli zamyslet

Nový Renault Clio má české ceny a výbavy. Konkurenti by se měli zamyslet

Malé kombi kompletně odstrojil a zpět šla místo původních dílů armáda komponent z dílen divize R.S. Nešlo jen o motor 1.6 TCe o výkonu 220 koní, převodovku EDC6, nápravy nebo výfukový systém Akrapovič. Dealerství si dalo práci i s kompletní kabeláží a interiérem. Dá se tedy říct, že takhle by to vypadalo, kdyby se v Renaultu rozhodli tento vůz před šesti lety opravdu postavit.

Nový Renault Mégane R.S. Trophy-R do detailu: 300 koní zůstává, pryč je 130 kg

Nový Renault Mégane R.S. Trophy-R do detailu: 300 koní zůstává, pryč je 130 kg

Dealer Renault Walter Franke svůj ojedinělý výtvor prodává. Cení se jej samozřejmě vysoko - na výrobu padly dva kompletní automobily a mohl na něm ruce nechat. Jediné kombi z divize R.S. tak vyjde na 940.000 Kč. Jen pro srovnání, větší Megane R.S. začíná na částce 740.900 Kč.

K unikátnímu výtvoru je ještě nutné podotknout, že veškeré úpravy jsou homologované u německé Dekry a vůz tak může na silnice. Tak co, necháte si to projít hlavou?

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

včera | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek