Renault Clio Grandtour R.S. existuje a je na prodej! Takto ostrý unikát vznikal

Server RNews.cz informoval na svých facebookových stránkách o zajímavém projektu německého dealerství vozů Renault. Z výsledku si musí lámat hlavu i samotná automobilka.

Renault sice příchod ostrého Clia Grandtour zvažoval, ale oficiálně k němu nikdy nedošlo. Takový zběsilý malý kombík by byl tehdy dobrou alternativou k Škodě Fabia Combi RS druhé generace. Lidské fantazii se ale meze nekladou. Německý dealer Renault Walter Franke proto vzal obyčejné Clio Grandtour a Clio R.S. a pustil do práce.

Nový Renault Clio má české ceny a výbavy. Konkurenti by se měli zamyslet

Nový Renault Clio má české ceny a výbavy. Konkurenti by se měli zamyslet

Malé kombi kompletně odstrojil a zpět šla místo původních dílů armáda komponent z dílen divize R.S. Nešlo jen o motor 1.6 TCe o výkonu 220 koní, převodovku EDC6, nápravy nebo výfukový systém Akrapovič. Dealerství si dalo práci i s kompletní kabeláží a interiérem. Dá se tedy říct, že takhle by to vypadalo, kdyby se v Renaultu rozhodli tento vůz před šesti lety opravdu postavit.

Nový Renault Mégane R.S. Trophy-R do detailu: 300 koní zůstává, pryč je 130 kg

Nový Renault Mégane R.S. Trophy-R do detailu: 300 koní zůstává, pryč je 130 kg

Dealer Renault Walter Franke svůj ojedinělý výtvor prodává. Cení se jej samozřejmě vysoko - na výrobu padly dva kompletní automobily a mohl na něm ruce nechat. Jediné kombi z divize R.S. tak vyjde na 940.000 Kč. Jen pro srovnání, větší Megane R.S. začíná na částce 740.900 Kč.

K unikátnímu výtvoru je ještě nutné podotknout, že veškeré úpravy jsou homologované u německé Dekry a vůz tak může na silnice. Tak co, necháte si to projít hlavou?

Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 34 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků