Renault chystá luxusní SUV

Kdo se letos chystá na frankfurtský autosalon, má se na co těšit. Renault, který zatím nenabízí žadné opravdové SUV, zde představí svou vizi luxusního SUV pod názvem Egeus. Modře laděná studie sází na netradiční prvky - zadních diodová světla, odvážně střižené zadní sklo a přední kapota klínovitě zasahující do předního nárazníku dávají tušit skrytý potenciál.

Interiér je vybaven nejmodernějšími technologiemi a sází na absolutní ergonomii. Můžeme zde najít navigační systém s interaktivním displejem, otočná sedadla pro snadnější vystupování a nastupovaní a další prvky, které dělají z Egea přehlídku technologií a čistoty designu.

Koncept, který je 4700 mm dlouhý, 1920 mm široký a 1660 mm dlouhý, pohání vznětový šestiválec o objemu 3 litry, s nejvyšším výkonem 184 kW (250 k) a maximálním kroutícím momentem 550 Nm. Výkon je přenášen na všechna čtyři kola s elektronickým rozdělováním výkonu na jednotlivé nápravy v poměru 0-100 procent.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků