Renault chystá luxusní SUV

Kdo se letos chystá na frankfurtský autosalon, má se na co těšit. Renault, který zatím nenabízí žadné opravdové SUV, zde představí svou vizi luxusního SUV pod názvem Egeus. Modře laděná studie sází na netradiční prvky - zadních diodová světla, odvážně střižené zadní sklo a přední kapota klínovitě zasahující do předního nárazníku dávají tušit skrytý potenciál.

Interiér je vybaven nejmodernějšími technologiemi a sází na absolutní ergonomii. Můžeme zde najít navigační systém s interaktivním displejem, otočná sedadla pro snadnější vystupování a nastupovaní a další prvky, které dělají z Egea přehlídku technologií a čistoty designu.

Koncept, který je 4700 mm dlouhý, 1920 mm široký a 1660 mm dlouhý, pohání vznětový šestiválec o objemu 3 litry, s nejvyšším výkonem 184 kW (250 k) a maximálním kroutícím momentem 550 Nm. Výkon je přenášen na všechna čtyři kola s elektronickým rozdělováním výkonu na jednotlivé nápravy v poměru 0-100 procent.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků