Renault chce rozšířit systém řízení všech kol také do jiných modelů

Řízení všech kol se nikdy nedočkalo úspěchu, jaký někteří očekávali. Bylo to dáno zřejmě vysokou hmotností systému, která se pak negativně projevovala jak na dynamických vlastnostech, tak jeho rychlejším opotřebením a tedy i náročností na údržbu.

Renault se ale nevzdává. Myšlenka nasadit systém opět do sériových vozů přišla při vývoji nejnovější generace modelu Laguna, konkrétně verze GT. Ještě jsme neměli možnost se v ní svézt, ale jedno je jisté - Laguna není jediným ani posledním modelem, kde budeme moci tento systém vidět - dočkáme se ho zřejmě i v levnějších a menších modelech.

Systém řízení všech kol monitoruje počítač, který vyhodnocuje situaci každých 10 milisekund a přizpůsobuje tak natočení zadních kol. Do rychlosti 60 km/h se zadní kola natáčejí opačně (až do úhlu 3,5 stupně), nad touto rychlostí dochází k natáčení ve stejném směru jako kola přední nápravy.

Výhodou systému má být výrazná eliminace nedotáčivosti a také zmenšení poloměru zatáčení. Jaká ale bude praxe ukáže až čas. Ale novináři, kteří měli možnost předprodukční Lagunu GT vyzkoušet, slovy chvály rozhodně nešetřili...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků