Renault Austral se ukázal v maskování. Nástupce Kadjaru ladí formu před blízkou premiérou

Připravované SUV segmentu C prochází intenzivními zkouškami. Vedle nové platformy možná přiveze i další praktická i stylová provedení.

Stovka testovacích vozů nyní v maskování provádí takzvané „potvrzovací jízdy.“ Během nich čekají na nový Renault Austral přibližně dva miliony kilometrů, které prověří novou platformu CMF-C, asistenční systémy, odhlučnění a další prvky před sériovou výrobou. Pokud chcete spatřit maskované vozy, na nichž se bude střídat 900 řidičů, vydejte se do Německa, Španělska, Rumunska nebo Francie.

Právě tam budou probíhat jízdy na otevřených silnicích, během nichž chce Renault prověřit svou novinku na 600.000 kilometrech. Dalších 1.400.000 kilometrů na Austral čeká na testovacích okruzích. Automobilka dále prozradila, že s naftovými motory u tohoto modelu nepočítá. Pohon budou mít na starosti benzinové jednotky, kterým bude v různých formách asistovat elektřina. Můžeme se proto těšit na novou generaci pohonu E-Tech hybrid, mild hybridní 1.3 TCe s 12V systémem a nový motor 1.2 TCe s 48V mild hybridním systémem, který si v Australu odbude premiéru.

Novinka nahradí v nabídce Renaultu model Kadjar (v galerii). Název je odvozen od latinského výrazu „australis,“ což znamená jižní. Má evokovat jižní polokouli a barvy a teplo, které jsou s ní spojeny. Na délku bude měřit 4,51 metru, spekuluje se i o prodloužené sedmimístné verzi a provedení se splývavou zádí ve stylu menší Arkany.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Diskuze (3) Další článek: Chrysler Airflow oficiálně: Elektromobil na platformě Stella je snad víc telefon než auto

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz