Renault Austral odhaluje svoji siluetu. Dle designéra bude „elegantní a technologický“

Nové SUV segmentu C se představuje na dalších tajemných fotografiích. Premiéra bude co nevidět.

Francouzská značka se s námi podělila o další balík snímků, kterými nás láká na svého chystaného nástupce Kadjaru. Po stránce designu prý Renault převzal prvky současné řady vozů a upravil je tak, aby připravovaný Austral působil hodnotně, rafinovaně a moderně. Návrháři se zaměřili na proporce, převisy, velikost kol i světlou výšku.

Ze zveřejněných tmavých fotografií to sice jasné není, ale jedním z výrazných stylových prvků nového SUV má být strukturální linie ve spodní části boků karoserie. Ta se svažuje směrem dopředu, čímž má dodat siluetě Australu dynamiku i když zrovna není v pohybu. Moderní vzhled pak mají zajistit světla s mikrooptickou technilogií, kterou již známe z Meganu E-Tech Electric. Využívají plexisklo s vyrytými čárami a vzory – ty se rozsvítí při nasvícení okraje skle diodami.

"Renault Austral kombinuje výrazné stylistické prvky, které mu dodávají dynamický a elegantní design. Jeho kvalita je patrná na první pohled. Zmenšili jsme mezery v karoserii, zdokonalili jsme zpracování, aby se okamžitě vytvořil pocit kvality," říká Gilles Vidal, ředitel designu značky Renault. Dále uvedl, že vůz bude „elegantní a technologický.“

Z hlediska techniky již nyní víme, že Renault Austral bude stát na nové platformě CMF-C. Naftu v tomto novém SUV nečekejte, pohon zajistí výhradně benzinové motory s různou formou elektrické pomoci. Počítat tak můžeme s novou jednotkou 1.2 TCe s 48V mild hybridním systémem, mild hybridní 1.3 TCe s 12V systémem a také vylepšenou verzí pohonu E-Tech hybrid.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Diskuze (1) Další článek: Škodě hrozí odchod z čínského trhu. Pokud prodeje nevzrostou, nikdo ji tam nebude brát vážně

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz